Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Velký obrat Liberce. Na Spartě prohrával o dva góly, nakonec vyhrál 5:2

Liberečtí hokejisté ve 30. kole jeli na led pražské Sparty. Ve dvou vzájemných utkáních neuhráli ani bod, v tom třetím po první třetině prohrávali už 0:2, nakonec ale předvedli fantastický obrat a po pěti brankách v řadě slaví vítězství. První liberecký útok v zápase nasbíral osm kanadských bodů.

Úvod patřil domácím. Velkou šanci měl ve čtvrté minutě Řepík, v sedmé minutě už se ale nemýlil Mikliš. Ve 14. minutě mohl zvýšit Buchtele, jenže těsně minul Kváčovu bránu. V 16. minutě už to bylo o dvě branky. Jandus si v přesilovce dobře najel a využil přihrávku Horáka – 2:0.

Zdálo se, že Sparta míří za dalším vítězstvím, jenže Liberec předvedl velký obrat. Na začátku 24. minuty přesnou ranou snížil Balinskis a v čase 37:01 bylo vyrovnáno. Puk se dostal až k Birnerovi a ten ho dostal za Kováře – 2:2.

Ve třetí třetině se čekalo, kdo překlopí vývoj utkání na svou stranu. A byl to Liberec. Ve 43. minutě tečoval Melanconovu ránu Birner a bylo to 2:3. Ve 47. minutě se navíc prosadil Filippi a se Spartou to bylo zlé. Stejný hráč navíc v 54. minutě vstřelil druhou branku a bylo jasno.

Sparta Praha - Bílí Tygři 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Mikliš (M. Forman, Sobotka), 16. Jandus (Horák) – 24. Balinskis (A. Najman, Faško-Rudáš), 38. Birner (Filippi, Ivan), 43. Birner (Melancon, Ordoš), 47. Filippi (Faško-Rudáš), 54. Filippi (Faško-Rudáš). Rozhodčí: Jaroš, Pražák – Frodl, Lhotský. Diváci: 9 833

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný, Krutil, Němeček, Jandus (A), Moravčík, Mikliš, T. Tomek – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, Horák, Tomášek – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Kousal. Trenér: Miloslav Hořava

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Kolmann, Štibingr, Šedivý – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, A. Najman, Flynn – Vlach, Jelínek (C), Rychlovský – Jenčovský, Šír (A), Dlouhý. Trenér: Patrik Augusta

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!