Počasí dnes6 °C, zítra4 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Tygři v domácím utkání s Budějovicemi vedli, nakonec mají bod za prohru 2:3 v prodloužení

Liberečtí hokejisté mohli přidat třetí výhru v řadě, s Budějovicemi vedli 2:1, soupeř ale stačil vyrovnat a nakonec rozhodl v prodloužení. Tygři se tak drží na sedmém místě, na první čtyřku mu chybí čtyři body.

Úvodní minuty patřily hostům, kteří měli tři dobré možnosti. Liberec kontroval ranou Vlacha, která šla do tyče. Do vedení ale šly Budějovice. Gulaš střílel hned po buly a propálil Kváču – 0:1.

Liberci se podařilo rychle vyrovnat, a to v přesilovce, kdy se prosadil Vlach – 1:1. A v 18. minutě už domácí vedli. Najman vyhrál buly, puk se dostal k Flynnovi a ten trefil růžek Hrachovinovy brány.

Hostům se ve druhé třetině podařilo vyrovnat, také v přesilovce, kdy Kváču prostřelil Percy – 2:2. Ve třetí třetině měly šance oba týmy, v závěru mohl strhnout vítězství na stranu Liberce Birner, branku ale nedal.

V prodloužení mohl nejprve rozhodnout hostující Pech, Vopelka se už ale nemýlil – 2:3.

Bílí Tygři - Motor Č.Budějovice 2:3p (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Vlach (Ordoš, Filippi), 18. Flynn (A. Najman) – 13. Gulaš (Pech), 35. Percy (Čachotský), 62. Vopelka (Vráblík). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Kajínek, Svoboda. Diváci: 5 656

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Melancon, Ivan, Štibingr, Kolmann, Derner – Faško-Rudáš, Filippi, Birner (A) – Flynn, A. Najman, Ordoš – Rychlovský, Jelínek (C), Vlach – Dlouhý, Šír (A), Frolík. Trenér: Patrik Augusta

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Čachotský, Pech (A), Gulaš (C) – Strnad, Hanzl, Valský – Dzierkals, Vopelka, Karabáček – M. Toman, V. Tomeček. Trenér: David Čermák