Počasí dnes25 °C, zítra20 °C
Sobota 27. července 2024  |  Svátek má Věroslav

Bílí Tygři porazili Plzeň a míří do čtvrtfinále play-off, kde se utkají s Hradcem

Liberec dokázal i přes těžký úvod utkání otočit zápas a vyhrát v prodloužení. Čtvrtfinále play-off nás tak čeká 19. března v Hradci Králové.

V první třetině byli lepší hosté, kteří se prosadili hned třikrát. Úvodní gól Mertla padl po chybě Kváči, který jednoduchý kotouč vyrazil pouze před sebe a plzeňský útočník už neměl problém ho poslat do branky. V 6. minutě skóroval Suchý, o tři minuty později se prosadil hostující Bitten. Po oddechovém čase skórovali také Tygři. Ve 14. minutě se o gól postaral Adam Dlouhý. Ten vstřelil také další gól, a to hned o dvě minuty později. Třetina skončila lépe pro hostující Plzeň, která vedla 3:2.

Druhou třetinu začali lépe Tygři. Ve 25. minutě se prosadil Rychlovský tvrdou ranou a Liberec tak skóre vyrovnal. Hosté si poté vzali oddechový čas. Liberec se začal probouzet a přečkal i přesilovou hru Plzně. Situace se na obou stranách začala vyostřovat. Další góly jsme však ve druhé třetině už neviděli.

Třetí třetina byla vyrovnaná a žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Bylo vidět, že jde o hodně a jediná chyba mohla znamenat konec celé sezóny. Aktivnější byl však domácí Liberec, který měl více střel. Šanci si ale ani jeden z týmů nevypracoval. Následovalo tak prodloužení.

Prodloužení začali lépe hosté. Skórovat se ovšem podařilo v 62. minutě Najmanovi. Bílí Tygři tak nakonec potvrdili roli favorita a postupují do čtvrtfinále play-off.

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 4:3 (2:3, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Mertl (Houdek), 6. Suchý (Schleiss), 9. Bitten (Rekonen, Zámorský), 14. Dlouhý (Šír), 16. Dlouhý, 25. Rychlovský (Ivan). Rozhodčí: Kika, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 37:26. Diváci: 5 891

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner, Filippi, Ordoš – A. Najman, Bulíř, Flynn – Vlach, Jelínek, Rychlovský – Průžek, Šír, Dlouhý. Trenér: Patrik Augusta

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Budík, Zámorský, Baránek, Piskáček, Houdek, Jaroměřský, Kremláček – Schleiss, Suchý, Pour – Holešinský, Mertl, Rekonen – M. Beránek, Honejsek, Adamec – A. Dvořák, Bitten, Blomstrand. Trenér: Petr Kořínek