Aktuálně

Atraktivní, ale těžký los pro Jablonec. Ve čtvrtfinále poháru přivítá Slavii více...

Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky více...

Při požáru zachránil liberecký hasič Roman Kostelňák dítě, dostal medaili HZS více...

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Po vyřazení první změny. U Tygrů končí trenér Augusta a nejspíš i kapitán Jelínek. Vrátí se Pešán?

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

Liberečtí hokejisté znovu po roce koušou vyřazení ve čtvrtfinále. Už nyní je ale jisté, že pokračovat nebude trenér Patrik Augusta. Nabídku nové smlouvy nemá ani Petr Jelínek a spekuluje se o konci obránce Dernera. Na lavičku se naopak má vrátit Filip Pešán, do obrany pak Tygři podle spekulací podepsali Vojtěcha Budíka z Plzně.

Augusta strávil v Liberci pět sezon, tu první jako asistent Filipa Pešána. Za dobu působení v Liberci si s týme zahrál finále, dvakrát čtvrtfinále a získal i Prezidentský pohár. „Uvidíme, co budoucnost přinese. Já odcházím. Dozvěděl jsem se to v relativně dobrém časovém předstihu. Vůbec to neberu jako něco špatného. Pět let je pro mě fantastických v trenérské kariéře, z toho čtyři roky jako hlavní trenér. Odcházím se vztyčenou hlavou," řekl Augusta po posledním utkání sezony v Hradci.

Na lavičce ho má nahradit právě Filip Pešán, který byl v průběhu sezony odvolán od švýcarského Ajoie a o jeho návratu do Liberce se od té doby mluvilo. Potvrzeno ale ještě není nic.

Augusta zatím neví, kde bude dál působit. „V tuhle chvíli spíš řeším to, že mě mrzí, že to skončilo, protože ta jízda byla fantastická. Takový hokejový život je. Uvidíme, jestli někde bude nějaká jiná smlouva a co přinesou další dny. Odcházím se vztyčenou hlavou a obrovským respektem k této organizaci. Chci poděkovat majiteli a všem lidem, kteří se na tom podílel, všem hráčům, které jsem mohl vést. Byla to pro mě hrdost a přeji této organizaci do budoucna jen to nejlepší," dodal trenér.

Konec připustil i kapitán týmu Petr Jelínek. „Je možné, že skončím, nabídku jsem zatím nedostal. Pokud by měl někdo zájem, může mi zavolat... Ale u Tygrů to byl asi poslední zápas," uvedl po utkání. V osmatřiceti letech přitom patřil k nejlepším hráčům týmu, v pátém utkání vstřelil dvě branky. „Myslím, že jsem ukázal, že na to pořád ještě mám, ne?," usmíval se.

Zatím není ani jisté, zda by v hráčské kariéře pokračoval v jiném týmu. „Hrozně záleží na tom, zda dostanu nabídku, nebo nedostanu. Pokud ne, bude to vyřešené. Možná bych zůstal v klubu i v jiné funkci. Teď na to ale úplně nemám myšlenky, chtěl jsem si maximálně užít závěr v klubu, kde jsem odehrál devět nádherných sezon. Byly to nejlepší a nejúspěšnější roky mé kariéry. Pokud tohle byl poslední zápas, tak stál za to. I když jsem chtěl dát tři góly," vtipkoval Jelínek, který v roce 2016 získal s Libercem historický titul a třikrát v letech 2017, 2019 a 2021 dosáhl na stříbro.

Jelínek také nastínil, jaký bude jeho program na další dny. „Budu čekat na telefonu a pár dní u toho pít pivo. Jinak mi začíná učení na trenérskou licenci B, studium zahrnu mezi to pivo," uzavřel s úsměvem.

Ani další změny v kádru zatím nejsou potvrzeny. Podle spekulací do Liberce míří obránce Vojtěch Budík, jehož konec v Plzni potvrdil i majitel klubu Martin Straka. Tygři také hledají nového brankáře, protože Petr Kváča má po třech sezonách v Liberci namířeno do zahraničí. Liberečtí se údajně zajímali o Dominika Frodla, který ale jde do Karových Varů, zájem měl Liberec i o Matěje Machovského, který právě Tygry pomohl vyřadit ve čtvrtfinále letos s Hradcem i loni se Spartou.

Mluví se také o konci dalšího veterána Lukáše Dernera, Jan Ordoš má namířeno do Českých Budějovic. Zájem je také o lotyšského beka Balinskise, který v Liberci odehrál povedenou sezonu. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky bílí tygři, hokej, liberec, mountfield, play off, augusta, jelínek

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.