Počasí dnes23 °C, zítra20 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Vlach rozhodl derby s Boleslaví, Tygři berou první výhru

Úvodní zápas nové extraligové sezony zvládli liberečtí hokejisté vítězně, když porazili Mladou Boleslav 4:3. Zápas byl plný zvratů, vítěznou branku vstřelil v 59. minutě Vlach.

V úvodu byli nejprve vyloučeni dva hostující hráči, obě oslabení ale Boleslav přestála. Naopak přesilovku po vyloučení Faško-Rudáše využila, když se v 10. minutě trefil Lantoši – 0:1. Liberecký hříšník ale ve 14. minutě vyloučení odčinil – 1:1.

Další branky padaly až ve druhé části. Nejprve se po přihrávce Péreze prosadil Filippi, když pak stejný hráč trefil tyč, zdálo se, že Liberec utkán zlomí. Jenže tři minuty před druhou sirénou srovnal Aaltonen a těsně před přestávkou otočil na 2:3 Pyrochta.

O necelých šesti minutách třetí třetiny ale bylo znovu srovnáno. Domácí převedli rychlou kombinaci a T.J. Melancon uklidil puk do sítě – 3:3. Stejný hráč v 51. minutě trefil tyč a další šance domácích vychytal Novotný. V čase 58:34 to ale přišlo. Vlach rychle vypálil z levého kruhu a poslal Tygry do vedení. Závěr pak Tygři ubránili a slaví premiérové tři body.

Bílí Tygři Liberec - Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Faško-Rudáš (Budík, Pérez), 25. Filippi (Faško-Rudáš), 46. Melancon (Filippi, Flynn), 59. Vlach (Flynn, Faško-Rudáš) – 10. Lantoši (Aaltonen, Pyrochta), 38. Aaltonen (Järvinen, Bernad), 40. Pyrochta (Aaltonen). Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Kajínek, Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6796.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: Hrenák (Král) – Ivan, Budík, Melancon, McCoshen, Kolmann, Derner, Král – Klíma, Bulíř (A), Birner (C) – Faško-Rudáš, Filippi (A), Pérez – Rychlovský, Hawryluk, Flynn – Gajda, Šír, Vlach.

BK MLADÁ BOLESLAV: Novotný (J. Růžička) – Pláněk, Pyrochta (A), Čech, Jánošík (A), Osburn, R. Jeřábek, Bernad – Aaltonen, Järvinen, Skalický – Lantoši, O. Roman, Söderlund – Šmerha, Fořt, Malát – Stránský (C), Suchý, Dvořáček.