Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

Tygři zdrtili Boleslav na jejím ledě 8:0! Najman má čtyři asistence

To se jen tak nevidí. Liberečtí hokejisté v derby v Mladé Boleslavi excelovali a vyhráli drtivě 8:0. Čtyři body si za asistence připsal Adam Najman, o jednu méně pak obránce Budík. Brankář Král má první nulu mezi dospělými. Tygři si také zvedli sebevědomí čtyřmi využitými přesilovkami a gólem v oslabení.

První branka přitom padla až v 17. minutě. A byla to třetí gólovka hostů během několika desítek sekund. Knot dostal dobrou přihrávku a nikým neobtěžovaný překonal Růžičku. Domácí mohli vyrovnat vzápětí, jenže trefili tyčku a Liberec udeřil podruhé. Po rychlé akci pálil Filippi a bylo to 0:2.

Ve třetí třetině se hosté trefili hned třikrát a bylo jasno. Nejprve třetí brankou v sezoně zvýšil Rychlovský, po něm druhou brankou v zápase už na 0:4 upravil Filippi a po něm přidal druhou branku v zápase opět Rychlovský.

Jenže Liberečtí neměli dost ani ve třetí třetině za stavu 0:5. Šestou branku přidal ve 46 minutě Vlach, na 0:7 ve vlastním oslabení zvýšil Šír a na konečných 0:8 svou první brankou v dresu Tygrů upravil Klíma.

Mladá Boleslav - Bílí Tygři 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Knot (Vlach), 19. Filippi (A. Najman, Melancon), 25. Rychlovský (A. Najman, Filippi), 30. Filippi (A. Najman, Melancon), 40. Rychlovský (Budík, Bulíř), 46. Vlach (Ivan, Budík), 50. Šír (A. Najman), 54. Klíma (Galvas, Budík). Rozhodčí: Šír, Jaroš – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 5:3, navíc Jánošík (MBL) 5 min. bitka, Šír (LIB) 5 min. bitka. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3621. Střely na branku: 22:31.

BK MLADÁ BOLESLAV: F. Novotný (25. J. Růžička) – Pyrochta (A), Pláněk, Jánošík (C), Osburn, Bernad, Čech, Štibingr – Aaltonen (A), O. Roman, Rohdin – Skalický, Suchý, Lantoši – Šmerha, Malát, Stránský – Dvořáček, Závora, Gardoň.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: D. Král (Schnattinger) – Knot, McCoshen, Ivan, Melancon, Budík, J. Dvořák, Derner – Rychlovský, Filippi (C), Faško-Rudáš – Pérez, A. Najman, Bulíř (A) – Galvas, Vlach (A), Klíma – Plos, Šír, Pekař.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!