Počasí dnes20 °C, zítra22 °C

Tygry mrzí zahozené šance. Vyrovnaný zápas v závěru urvaly Pardubice

Také třetí vzájemný duel mezi Libercem a Pardubicemi přinesl vyrovnanou bitvu. Domácí měli v první půli několik gólovek, ani jednu ale nevyužili. Zápas byl dlouho vyrovnaný, vítěznou branku ve třetí třetině rozhodl Sedlák.

Liberec byl v první třetině jasně lepší a měl hned několik gólovek. Své šance ale nevyužili Faško-Rudáš ani dvakrát Flynn. Hosty držel exliberecký Will. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, branka přeci jen padla. 0,2 sekundy před sirénou využil přesilovku Sedlák – 0:1.

V polovině zápasu se domácím podařilo vyrovnat. V přesilovce svou osmnáctou trefou v sezoně skóroval Rychlovský a začínalo se znovu – 1:1.

Zápas byl v dalším průběhu vyrovnaný a připomínal play off. Přes šest tisíc diváků čekalo, kdo vstřelí rozdílovou branku, a nakonec se to podařilo hostům. A pro domácí šlo o smolnou branku, když se střela Sedláka odrazila od obránce za Králova záda – 1:2.

Tygři poté dostali přesilovku a měli v ní obrovský závar, branku ale nedali. A tak tři minuty před koncem Pardubice opět skórovaly, když se trefil Hyka. Minutu před koncem pak vítězství hostí do prázdné brány potvrdil Ciencala – 1:4.

Bílí Tygři  - HC Pardubice 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 31. Rychlovský (A. Najman, Filippi) – 20. Sedlák (Kaut, Hyka), 47. Sedlák, 57. Hyka, 59. Cienciala. Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Hynek, Klouček. Diváci: 6216

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Pařík) – Knot, McCoshen, Budík, Ivan, Aubrecht, Derner, Kolmann – Faško-Rudáš, Filippi (A), Rychlovský – Hawryluk, A. Najman, Flynn – Klíma, Bulíř (A), Birner (C) – Pekař, Šír, Vlach. Trenér: Filip Pešán

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – T. Dvořák, Čerešňák, Bučko, Hájek, Košťálek, Vála, Kolář – Hyka, Sedlák (C), Paulovič – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Kaut, Cienciala, Říčka – Pochobradský, Poulíček (A), Mandát. Trenér: Václav Varaďa

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Bílí Tygři Liberec/Jiří Princ

Štítky bílí tygři, hokej, liberec, pardubice

Tygry mrzí zahozené šance. Vyrovnaný zápas v závěru urvaly Pardubice  |  Hokej  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje