Počasí dnes17 °C, zítra19 °C

Dramatický duel rozhodla branka ve dvojnásobném oslabení. Tygři podlehli Spartě 3:4

Liberečtí hokejisté v 35. extraligovém kole přivítali Spartu a v dramatickém utkání jí podlehli těsně 3:4. Rozhodl kuriozní gól, Horák udeřil v oslabení 3 proti 5.

První třetina nabídla atraktivní hokej a čtyři branky. Už v úvodu se mohl brankou uvést nováček ve Spartě Harper, jeho ránu z dobré pozice ale Král kryl. V 11. minutě šli hosté do vedení, Řepík dostal do brány volný puk – 1:0. Domácí ale ve stejné minutě odpověděli, když Hawryluk z voleje propálil Kováře – 1:1.

Domácí v 18. minutě skóre otočili, přesilovku využil Flynn. Jenže i tentokrát bylo rychle vyrovnáno. Sobotka vyhrál buly, sám získal puk a překonal Krále – 2:2.

Druhou třetinu lépe začal Liberec. Dobrou šanci měl Flynn, ve 25. minutě byl přesnější Vlach – 3:2. Jenže i potřetí ztrácející tým vyrovnal. Ve 36. minutě celé hale zatrnulo. Brankář Sparty Kovář schytal ránu Vlacha zřejmě do nechráněného místa někde v oblasti krku a skácel se k zemi. Z ledu zamířil na nosítkách rovnou do nemocnice. Když se začalo opět hrát, na konci 39. minuty domácí propadli v obraně a Horák měl jednoduchou práci – 3:3.

Ve třetí třetině šla do vedení Sparta, když se ve 45. minutě v oslabení 3 na 5 prosadil znovu Horák. Liberec se pak snažil vyrovnat, měl i několik dobrých možností. Když se rozhodl odvolat brankáře, rozhodčí tým potrestali za příliš mnoho hráčů na ledě. Tygři se tak museli bránit a na vyrovnání už nebyl čas.

Bílí Tygři - HC Sparta Praha 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Hawryluk (Knot, A. Najman), 18. Flynn (Bulíř), 25. Vlach (Derner) – 11. Řepík (Kempný, Sobotka), 19. Sobotka, 39. Horák (O. Najman), 45. Horák. Rozhodčí: Úlehla, Květoň – Kajínek, Svoboda. Diváci: 6846

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Pařík) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (C), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Vlach (A), Bulíř (A), Klíma – Šír, Pérez. Trenér: Filip Pešán

HC Sparta Praha: J. Kovář (34. Kořenář) – Krejčík, Mikliš, Kempný, T. Tomek, Moravčík, Irving, Pavlák – Forman (A), Sobotka (A), Řepík (C) – O. Najman, Horák, Chlapík – Buchtele, Konečný, Harper – Žmola, M. Vitouch, Mužík. Trenér: Pavel Gross

Foto Bílí Tygři Liberec

Štítky bílí tygři, hokej, liberec, sparta

Dramatický duel rozhodla branka ve dvojnásobném oslabení. Tygři podlehli Spartě 3:4  |  Hokej  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje