Počasí dnes20 °C, zítra22 °C

Tygři na Spartě prohráli 1:4. Dvě branky inkasovali v závěru při hře bez brankáře

Liberečtí hokejisté v předehrávce 48. kola zavítali na led pražské Sparty. Celý zápas byli Spartě vyrovnaným soupeřem, až do závěru třetí třetiny byl stav 1:2, při hře bez brankáře ale hosté dvakrát inkasovali a nakonec prohráli 1:4.

První třetina patřila domácím. První šanci sice měl liberecký Melancon, v sedmé minutě ale skóroval v přesilovce Řepík – 1:0. Sparta byla více na puku, další branku ale přidala až ve druhé části. V polovině utkání nejprve zahrozil Lajunen, po něm tečoval Krejčíkovo nahození Najman a Hrenák nestačil zareagovat – 2:0.

V úvodu třetí třetiny ale hosté utkání zdramatizovali. První liberecký útok se dostal do přečíslení a Filippi se krásně trefil – 2:1. Liberec pak dostal šanci přesilovky, ale paradoxně největší šanci měl domácí Forman, jehož ránu skvěle zneškodnil Hrenák.

Liberec se do dobré možnosti dostal na začátku 53. minuty, dorážka Najmana ale byla slabá a Kovář ji pokryl.

Tygři v závěru odvolali brankáře, k tlaku se ale nedostali a inkasovali potřetí, když se trefil Moravčík – 3:1. Hra bez brankáře pokračovala, ani tentokrát ale Liberec nehrozil a inkasoval počtvrté, když puk do sítě dovezl Kousal – 4:1.

Sparta Praha - Bílí Tygři 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Řepík (Horák, Chlapík), 31. O. Najman (Krejčík, Buchtele), 59. Moravčík (Lajunen), 60. P. Kousal (Němeček) – 41. Filippi (Faško-Rudáš, Melancon). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik – Hynek, Zíka

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Moravčík, Němeček, Irving, Mikliš – Forman, Lajunen, Řepík (C) – Buchtele, Horák, Chlapík (A) – Konečný, O. Najman, P. Kousal – Ton, D. Vitouch, Mužík. Trenér: Pavel Gross

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Aubrecht, Budík, Galvas – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Pérez. Trenér: Filip Pešan