Počasí dnes19 °C, zítra22 °C

Tygři dotáhli obrat a v pátém utkání porazili Olomouc 4:1. Ve čtvrtfinále vyzvou Spartu

Liberečtí hokejisté dotáhli obrat v předkole play off proti Olomouci. Po prvních dvou domácích utkáních prohrávali 0:2, třemi výhrami v řadě ale sérii otočili. Ve čtvrtfinále tak na Liberec čeká pražská Sparta.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Už ve třetí minutě ujel Rychlovský a překonal Sedláčka – 1:0. Stejný hráč o chvíli později pálil nad a pak se stal terčem tvrdého zákroku Švrčka, který v utkání dohrál. Liberec dostal dlouhou přesilovku a hned v úvodu ji využil, když nahození Filippiho propadlo za Sedláčka – 2:0.

Když už se zdálo, že Liberec půjde do kabin za dvoubrankového vedení, devět sekund před koncem třetiny udeřili hosté, Řezníček uspěl ranou od modré.

Ve druhé třetině se Liberci povedlo navýšit vedení. Najman našel ve 36. minutě před bránou Zachara a ten jen nastavil hůl – 3:1. V úvodu třetí třetiny přidal čtvrtou branku Faško-Rudáš, gól ale pro kopnutí neplatil.

Liberec poté pokračoval v aktivní hře a Olomouc do ničeho nepouštěl. Až v polovině třetiny se Olomouc dostala do tlaku a několikrát prověřila Hrenáka. Šest minut před koncem navíc zvýšil Vlach a bylo prakticky hotovo. Hosté minutu před koncem trefili tyč, více už ale nezvládli a do čtvrtfinále postupuje Liberec.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Rychlovský, 5. Filippi (Melancon), 36. Zachar (A. Najman, Melancon), 55. Vlach (Filippi) – 20. Řezníček. Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Ondráček, Thuma. Diváci: 7286

Stav série 3:2

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Aubrecht – Vlach, Filippi (A), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Flynn – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Zachar, Šír, Kel. Klíma. Trenér: Filip Pešán

HC Olomouc: Sedláček (Konrád) – Sirota, Rutar, Ondrušek (C), Řezníček, Škůrek, Rašner, Švrček – Káňa, P. Musil, Orsava – Kunc, Macuh, Navrátil – Kusko, Nahodil (A), Bambula – Anděl, Knotek (A), Chmielewski. Trenér: Jan Tomajko