Počasí dnes17 °C, zítra19 °C

Statečný boj Tygrů v prvním čtvrtfinále. Spartě podlehli na nájezdy

Liberečtí hokejisté předvedli v prvním čtvrtfinále hokejové extraligy proti favorizované Spartě velmi dobrý výkon, nakonec se ale radují právě Pražané, kteří vyhráli po nájezdech 3:2. V sobotu se v Praze hraje druhý zápas.

Sparta byla v úvodu aktivnější, do vedení ale šel v polovině třetiny Liberec. Flynn poslal dlouhou přihrávku vzduchem, Rychlovský si ji šikovně zpracoval a samostatný únik zakončil pod vyrážečku Kováře – 0:1. Liberec pak měl dobrou pasáž, navíc v závěru třetiny hrál i přesilovku, do sirény už ale branka nepadla.

Ve druhé třetině domácí dokázali utkání otočit. Ve 25. minutě Sparta využila přesilovku, když od modré pálil Krejčík a puk propadl až do sítě. Hosté odpověděli šancí Flynna, který trefil tyč. V polovině utkání už ale domácí vedli, když Vitouch se štěstím překonal Hrenáka – 2:1.

Liberec opět odpověděl dobrou šancí, jenže i tentokrát ránu Filippiho trefila tyč.

Sparta se postupně začala soustředit na hlídání těsného vedení. A možná to byla chyba. Liberec v závěru zamkl domácí v jejich třetině a dvě minuty před koncem dokázal vyrovnat. Bulířova teč Filippiho rány propadla do brány – 2:2.

První duel čtvrtfinále tak šel do prodloužení. V něm byli Liberečtí aktivnější, žádnou ze šancí ale neproměnili a o vítězi tak rozhodly nájezdy. V nich se hned dvakrát radovala Sparta, Liberečtí neproměnili ani jednu možnost. První bod série tak berou Pražané.

Sparta Praha - Bílí Tygři 3:2n (0:1, 2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Krejčík (P. Kousal, Horák), 31. D. Vitouch (Horák, Kempný), rozh. náj. Irving – 11. Rychlovský (Flynn, Hrenák), 59. Bulíř (Filippi). Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Ondráček, Zíka. Diváci: 11 776

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Moravčík, Irving, Němeček – D. Vitouch, Horák, Chlapík – P. Kousal, O. Najman, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Forman (A) – Hrabík, Konečný, Harper. Trenér: Pavel Gross

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Aubrecht – Vlach, Filippi (A), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Flynn – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Zachar, Šír, Kel. Klíma. Trenér: Filip Pešán