Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Dostat takový nezkušený gól, je důvod, proč jsme neuhráli ani bod, říká trenér Pešán

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

I přes počáteční tlak a vyrovnání domácích ve 3. třetině vyhrála 14. kolo hokejové extraligy Kometa Brno. Podle trenéra Filipa Pešána hosté ukázali, jak je tento tým zkušený.

„Neměli jsme špatný vstup do zápasu, měli jsme dobrý pohyb a solidní šance. Dostali jsme hostující tým zezačátku pod tlak, ale druhou půlku první třetiny jsme nezvládli. Soupeř poté vedl zaslouženě 1:0. Vstup do druhé třetiny nám nevyšel podle představ a soupeř odskočil dokonce na rozdíl tří branek. Velmi důležitá byla trefa Oscara Flynna, která nás vrátila do zápasu. Ještě důležitější byla další branka v přesilovce a poté jsme vsadili vše na ofenzivu a tlak za vyrovnáním. Musím říct, že po vyrovnávacím gólu na 3:3 soupeř ukázal, jak je zkušený. Místo toho, aby se zatáhl, tak naopak zaútočil a ze situace tři proti pěti podržel kotouč, počkal si na střídající beky a z druhé vlny rozhodl zápas. To, že jsme dokázali povstat z 0:3 na 3:3 a dostat takový nezkušený gól, je důvod, proč jsme neuhráli ani bod,“ hodnotí svůj tým po zápase trenér Bílých Tygrů Liberec Filip Pešán.

Trenér Komety Kamil Pokorný své hráče za utkání pochválil a výhru vidí jako zaslouženou. „V první řadě chci pochválit kluky za to, jakým způsobem utkání začali. Plnili jsme věci, o kterých jsme mluvili. Ve druhé třetině jsme pokračovali v naší hře. Soupeř tam našel okénko a snížil na 1:3, ale my nebyli spokojení a chtěli jsme ve třetí třetině hru zkvalitnit, ale věděli jsme, že na druhé straně stojí soupeř, který nic nevzdá. Liberec riskoval a nezbývalo mu nic jiného a risku se mu dařil. Dostal nás pod tlak, byla tam naše vyloučení a chytl se na gólu v přesilovce a poté na 3:3 a byl nahoře. Díky Honzovi Ščotkovi a jeho skvělé trefě si odvážíme tři body. Nechci být neuctivý, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Děkuji mužstvu za předvedený výkon.“

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky hokej, extraliga, Liberec, Tygři, Brno

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.