Aktuálně

Tygři porazili doma Třinec 5:3. Dvěma góly se blýskli Galvas a Weatherby více...

Liberečtí chemici se vrátili z roční mise v Litvě, druhou rotaci domů přivezly vlaky více...

Lídr Spolu v kraji Petr Beitl podal k ÚS návrh na zrušení části volebního zákona více...

Neznámý muž před školou v Liberci lákal dívku do auta. Posílá mě maminka, tvrdil více...

Na zakázkách jsme ušetřili půl miliardy, chlubí se město. Nesmysl, vadí opozici více...

Václav Havel zemřel o 10 let dříve, dozvěděl se ekonom Sedláček v knihovně v Liberci více...

O víkendu nás čekají mrznoucí mlhy. Sněžit bude jen výjimečně více...

Černožluté prokletí trvá, poslední duel před repre pauzou Tygři v Litvínově prohráli 3:2

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

Jediný tým z celého extraligového pole zatím dokázal Liberec přehrát ve všech třech utkáních. Litvínovská Verva v letošní sezoně není oblíbeným soupeřem výběru trenéra Kudrny a nepříznivá bilance neskončila ani po nedělním souboji na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Vyrovnanou partii rozsekl gólem tři minuty před koncem kapitán domácích.

Souboj o vládce severu Čech vykopli lépe Tygři. Do otevřené obrany domácích přiletěl z druhé vlny Servác Petrovský a střelou pod víko zhodnotil Musilovu dobrou práci tělem. Odpověď Vervy na sebe nenechala dlouho čekat, kombinaci na jeden dotyk zakončil v přesilovce Nicolas Hlava. Litvínovu se podařilo ještě před sirénou otočit skóre zásluhou Theodora Pištěka poté, co umístil střílenou přihrávku Komulse za záda Petra Kváči.

Krátce po začátku druhé třetiny předvedla dvojice Jaromír Pérez–Adam Musil pohlednou souhru, kterou druhý jmenovaný zakončil elegantním blafákem do bekhendu. Třetí branku Tygrů mohl přidat na konci prostřední části Faško-Rudáš, s vypjetím všech sil ale jeho dorážky na brankové čáře zastavili litvínovští obránci.

Poslední dvacetiminutovku provázely spíš než pohledné útočné akce obranné zákroky. Oba výběry tušily, že o vítězi může rozhodnout jediná branka. Ta přišla v početní výhodě domácích, když si odražený kotouč nejlépe našel Matúš Sukeľ a tři minuty před koncem rozjásal ochozy. Závěrečná přesilovka se Tygrům nepovedla a z Litvínova tak odjíždí bez bodů.

HC VERVA Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Hlava (Hännikäinen, D. Kaše), 19. Pištěk (Komuls, Hännikäinen), 58. Sukeľ – 9. Petrovský (A. Musil, A. Najman), 22. A. Musil (Pérez, A. Najman)  Rozhodčí: Cabák, Šindel – Svoboda, Štěpánek  Diváci: 3221

Sestavy

HC VERVA Litvínov: Čajan (Adam Kubík) – Czuczman, Schmiemann, Husinecký, Polášek, Komuls, Baránek, Plutnar – O. Kaše (A), D. Kaše (A), Hlava – Hännikäinen, Sukeľ (C), Pištěk – Brož, Jurčík, Zygmunt – Koblasa, Šprynar.
Trenér: Jakub Petr

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Lukeš) – R. Šimek (C), T. Galvas, Ivan (A), Zile, Zeman, Ahac, Hanousek – Sandberg, Weatherby, Lenc (A) – Faško-Rudáš, Filippi, O. Procházka – A. Musil, A. Najman, Pérez – Zachar, F. Jansa, Petrovský.
Trenér: Jiří Kudrna

Umístění poskytnuta z Sofascore

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky hokej, extraliga, Liberec, Bílí Tygři, Verva, Litvínov

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.