Aktuálně

Nadílka pro první miminka roku 2026 – od kraje, měst i nemocnic více...

Začíná zbraňová amnestie. Lidé mohou půl roku beztrestně legalizovat nelegální zbraně více...

Cestování tramvají mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou s Novým rokem zdražilo více...

Během víkendu přituhne a teploty budou pod nulou. Přidá se i sněžení, hlavně na horách více...

V Libereckém kraji nasněžilo, úklid komplikuje vítr, silničáři radí opatrnost více...

Voda na Frýdlantsku zdražila o 3,4 % na 161,32 Kč za krychlový metr více...

Vstup do nového roku Tygrům nevyšel. Olomouc je na domácím ledě porazila 5:3

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

V rámci prvního zápasu roku 2026 zamířili Tygři za soupeřem z Moravy. Duel na olomouckém ledě nabídl gólově bohatou i místy vyostřenou podívanou, která nakonec skončila v neprospěch svěřenců Jiřího Kudrny. I přes četné nadějné šance a zásahy Serváce Petrovského, Radana Lence a Radima Šimka se šelmám nepodařilo prodloužit šňůru úspěchů proti Olomouci a protivníkovi podlehli 3:5.

První branka zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Bezprostředně po tom, co úspěšně ubránili hru v oslabení přešli Tygři do útoku a jejich ofenziva brzy sklidila úspěch. Po nepovedené akci Jaromíra Pytlíka se u mantinelu kotouče ujal Tomáš Hanousek. Ten svým přesným pasem před bránou našel Serváce Petrovského, kterému už jen stačilo šikovně propašovat puk za záda domácího gólmana a poslat šelmy do vedení. Na liberecký gólový náskok ale našli domácí rychlou odpověď v početní výhodě. Fridrichovu střelu od modré tečoval do liberecké svatyně Jakub Orsava, v pokračující svižné hře se pár minut poté prosadil i Viliam Čacho. Ve zbývajícím čase úvodního dějství se Tygrům srovnat nepodařilo.

V druhé dvacetiminutovce si vedli lépe Kohouti. Jejich třetím střelcem se stal Rayen Petrovický, který zvýšil skóre na 3:1 ranou od levého kruhu až do vzdálenější šibenice Kváčova pracoviště. Gól byl po i krátké kontrole u videa potvrzen. Liberečtí zvýšili svou útočnou snahu, ale jejich rozlet přibrzdil Renars Krastenbergs, který ujel tygří obraně a sám tváří v tvář Kváčovi procedil puk mezi jeho betony. I přes nadějné okamžiky už šelmy do této třetiny brankově nezasáhli.

Začátkem třetí periody potvrdila Mora svoji dosavadní aktivitu v zápase. Šelmy nechaly v předbrankovém prostoru vyniknout Petra Fridricha, který zamířil přesně mezi nohy libereckého muže v masce a zvýšil na 5:1. Nicméně i přes navýšení soupeřova náskoku neztratily šelmy naději. Tygrům se totiž konečně podařilo proměnit první přesilovku v utkání, a to sice díky zakončení Radana Lence, který využil osamocení před bránou a s přehledem propálil olomouckého gólmana. Jen o něco málo víc než minutu před koncem definitivní skóre korigoval Radim Šimek svou kličkou před Cichoněm a snížil na konečných 5:3.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Orsava (Fridrich, Čacho), 18. Čacho (Krastenbergs), 26. Petrovický (Fridrich, Ondrušek), 33. Krastenbergs, 42. Fridrich (Krastenbergs) – 5. Petrovský (Hanousek), 46. Lenc (Pytlík, A. Najman), 59. R. Šimek  Rozhodčí: Obadal, Vrba – Lederer, Peluha  Diváci: 4145

Sestavy:

HC Olomouc: Cichoň (Jan Brož) – Ondrušek (C), T. Černý, Cosgrove, Stella, Řezníček, Hrádek, Petrovický, Rašner – Plášek, Nahodil (A), Kusko – Fridrich, Vitouch, Orsava (A) – Krastenbergs, Čacho, Matýs – Ministr, Anděl, Doktor.
Trenér: Róbert Petrovický

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Lukeš) – Hanousek, R. Šimek (C), Zile, Ivan (A), Ahac, Zeman, Kachlíř – Lenc (A), A. Najman, Petrovský – Mazura, Weatherby, F. Jansa – Pérez, A. Musil, Pytlík – Vlach, Špilka, Hujer.
Trenér: Jiří Kudrna

Umístění poskytnuta z Sofascore

    

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky hokej, extraliga, Liberec, Bílí Tygři Liberec, Olomouc, HC Olomouc

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.