čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Stránský odchází ze Slavie. Doplní kádr Tygrů

Hokejový útočník Jan Stránský bude v kariéře pokračovat v extraligovém Liberci. Pětadvacetiletý hráč, který dosud působil ve Slavii, se dohodl se zástupci Bílých Tygrů na tříleté smlouvě.

 


"Je to mladý hráč, od kterého očekávám obětavost, práci pro tým a enormní nasazení. Byť nemusí být tak výrazný v individuálních statistikách, věřím, že bude platným členem našeho kádru a v následujících sezonách může dostávat stále větší prostor na ledě," uvedl sportovní ředitel a trenér týmu Filip Pešán na klubovém webu.

Plzeňský rodák působil ve Slavii uplynulé tři sezony. Pražané měli i po sestupu do první ligy o jeho služby zájem, Stránský se ale rozhodl odejít do Liberce. V předchozí sezoně odehrál včetně skupiny o udržení a baráže 65 zápasů s bilancí osmi branek a dvanácti asistencí.

Hokejové začátky Jana Stránského jsou spojeny s jeho rodištěm v Plzni. V západočeské metropoli prokazoval svůj talent od nejmenších mládežnických kategorií, a proto se také pravidelně objevoval i v reprezentačních juniorských výběrech.

Výrazný posun v kariéře zaznamenal Jan Stránský v sezóně 2007/2008. Výkony v plzeňské juniorce ho katapultovaly do hlavního týmu, kde už ve svých 17 letech odehrál 6 zápasů v nejvyšší české soutěži. Poté následovalo i úspěšné vystoupení na mezinárodní úrovni s českou „18“ a tak na sebe nenechala dlouho čekat pozvánka do zámoří.  

V kanadské juniorské soutěži QMJHL hájil Jan Stránský barvy Gatineau Olympiques a Halifax Mooseheads. Byť si v šedesáti zápasech přispal slušných 47 kanadských bodů, sezóna 2008/2009 pro něj byla jedinou zámořskou zkušeností. V následujícím roce zamířil zpět do Plzně. Zde si znovu vybojoval své místo v A týmu a sezónu ozdobil rovněž startem na MS do 20 let.

S využitím ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.