Počasí dnes11 °C, zítra14 °C

Sedmička od Mountfieldu. Tygři ztratili čtyřbrankový náskok

Na nedělní utkání dvanáctého kola hokejové extraligy budou chtít liberečtí Tygři co nejdříve zapomenout. Proti Hradci ztratili čtyřgólový náskok z první třetiny a v závěru utkání nezvládli ani prodloužení. Po prohře 6:7 liberecký manšaft opět balancuje na barážových pozicích. Hůř na tom je už jen Chomutov a Litvínov.

Mountfield předvedl obrat, jaký nejspíš nikdo nečekal. V šestnácté minutě Východočeši prohrávali na ledě Tipsport arény 1:5 a nic nenasvědčovalo dramatickému závěru. Ještě před první sirénou se hostům podařilo alespoň snížit.

Tygři na jejich branku odpověděli osm minut po začátku druhé třetiny, poté se rozjel brankostroj Mountfieldu. Ve zbytku utkání se trefil Kudrna, Škoda, Suja a sedmatřicet sekund před koncem Šimánek.

Za stavu 6:6 se šlo do prodloužení, které trvalo jen něco málo přes minutu, kdy rozhodl hradecký Květoň.

„Výsledek je pro nás obrovským zklamáním. Zápas jsme měli výborně rozehraný, ale vždy jsme soupeře pustili zbytečně do kontaktu. Nedokázali jsme ubránit závěrečný tlak soupeře. Na šest gólů doma se prostě musí vyhrávat,“ zhodnotil trenér Tygrů Pavel Hynek.

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 6:7

Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Šimek, Čutta – Urban, Nedvěd, Valský – Bartek, Vampola, Bulík – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Jass, Zacha, Víšek.

Mountfield HK: Kantor (10. Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek – Tvrdík, Langhammer, Květoň – Škoda, Červený, Suja – Švihálek, Knotek, Rousek.

Branky a nahrávky: 5. Bulík (Čakajík, Vampola), 7. Vampola (Čutta), 10. Bartek, 14. Urban (Nedvěd), 16. Vampola (Bartek, Nedvěd), 28. Bulíř (Vampola, Filippi) – 12. Mertl (Harant, Kudrna), 20. Červený (Škoda, Ptáček), 32. Kudrna (Mertl, Vydarený), 40. Škoda (Červený), 53. Suja (Škoda, Červený), 60. Šimánek (Kudrna, Květoň), 62. Květoň (Frühauf).

Štítky Mountfield Hradec Králové, FC Hradec Králové, HC Škoda Plzeň, Extraliga ledního hokeje, HC Verva Litvínov, Piráti Chomutov, Bílí Tygři Liberec, Tipsport, Pavel Hynek