Počasí dnes3 °C, zítra5 °C

Tygři potopili Piráty. Doma jim nasázeli šestku

Tygři proti tápajícímu Chomutovu nezaváhali. Pirátům na ledě Tipsport arény nadělili šestku a zaslouženě vybojovali další tříbodovou odměnu. Díky vítězství 6:0 si do statistiky připsal Marcel Melicherčík také třetí utkání s čistým kontem. Na desátou pozici zaručující účast v osmifinále Play-off ztrácí Tygři po šestatřicátém kole tři body.

Libereckým divákům se poprvé na domácím ledě představila nová posila Petr Gřegořek. Po vyléčení zranění se vrátil také Koba Jass a první extraligový zápas po mistrovství světa dvacítek čekal také na Pavla Zachu.

Tygrům se podařilo otevřít brankový účet v sedmé minutě. Po voleji Martina Barteka se na brankovišti nejlépe zorientoval Jan Víšek. Ve vzduchu dorazil kotouč za záda Martina Růžičky a poslal domácí do vedení. Víšek jako jediný během nedělního utkání skóroval dvakrát.

Lepší vstup do druhé dvacetiminutovky si Tygři nemohli přát. Po čtyřech desítkách vteřin přidal druhý gól Petr Nedvěd, po dalších čtyřiceti sekundách navýšil na tříbrankový rozdíl Petr Vampola a na konci šesté minuty podruhé v utkání skóroval Jan Víšek, tentokrát po povedené narážečce s Bulíkem.

"Začátek nebyl úplně jednoduchý, po první třetině jsme vedli 1:0, ale to ještě nic neznamenalo. Vyšel nám úvod druhé třetiny, kdy jsme gólově odskočili," pochvaloval si trenér Tygrů Milan Černý.

Chomutov dokázal s domácími držet krok jen v úvodu první třetiny. Brankař Růžička lovil puk ze sítě ještě dvakrát. Ve třetí třetině se za jeho záda trefil také Martin Bartek a Jakub Čutta.

„Liberec byl lepší ve všech herních činnostech a naprosto zaslouženě vyhrál. Chyběl nám pohyb a nasazení. Drželi jsme krok pouze prvních deset minut,“ uzavřel trenér Chomutova Robert Kaše.

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 6:0

(1:0, 3:0, 2:0)

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Vitásek, Čutta, Šimek – Bulíř, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Dušek, Zacha, Jass.

Piráti Chomutov: Růžička – Krstev, Mrázek, Prošek, Tejnor, Trefný, Bartejs, Novák – Sikora, Gajovský, Hruška – Šagát, Bartečko, Bomersback – Kubinčák, Straka, Hřebejk – Račuk.

Branky a nahrávky: 7. Víšek (Bartek), 21. Nedvěd (Bartek, Gřegořek), 22. Vampola (Urban), 26. Víšek (Bulík), 46. Bartek, 56. Čutta (Nedvěd, Bartek).

Štítky Piráti Chomutov, Martin Bartek, Marcel Melicherčík, Jan Víšek, Tipsport, Petr Nedvěd, Petr Gřegořek, Martin Růžička, Petr Vampola, Bílí Tygři Liberec