Počasí dnes21 °C, zítra21 °C
Úterý 14. května 2024  |  Svátek má Bonifác

Liberečanda Zuzka Hejnová zaběhla další limit

Liberecká rodačka, atletka Zuzana Hejnová, zazářila v pátek večer na mítinku v Linci. Premiérově běžela v hale na trati dlouhé 800 metrů a naprosto bez problémů splnila limit na Mistrovství Evropy, které bude v březnu v Praze. Její čas byl 2:03,60 minuty. Předběhla ji pouze jiná česká závodnice, Lenka Masná, která byla rychlejší o pět sekund.

Zuzka je přitom specialistka na poloviční tratě a navíc překážkové, je držitelkou titulu mistryně světa na 400 metrů překážek z roku 2013.

Zuzka z průběhu závodu neskrývala nadšení. „Jsem maximálně spokojená, byl to první start,“ podotkla po závodě Zuzana Hejnová.

Zda se objeví na startu závodu na 800 metrů nebo na poloviční trati s překážkami na březnovém evropském šampionátu v Praze, ještě není jasné. Každopádně, ji tam můžeme přijet Liberečáci fandit. Určitě se na oválu objeví, jen se musí rozhodnout, co upřednostní.