pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Jihostroj se přiblížil bronzu. V prvním zápase porazil Liberec a ujímá se vedení

Úvodní duel série o třetí místo ve volejbalové extralize mužů byl plný zvratů. Své síly změřili volejbalisté Českých Budějovic a Liberce. Zápas se nakonec obrátil ve prospěch Jihostroje. Jihočeši se tak ujímají vedení a v sobotu 21. dubna mohou v Liberci rozhodnout.

Do prvního oddechového času vstupoval s dvoubodovým náskokem domácí Jihostroj (8:6), ale hra byla vyrovnaná a stav se dorovnával (10:10). V polovině sady se dostala Dukla do vedení, které si udržela až do stavu 21:21. V závěru se ukázala skvělá liberecká obrana, která byla klíčová k zisku prvního setu. 

První oddechový čas druhého dějství si vzal Michal Nekola za stavu 7:5 pro domácí Budějovice. Skvěle hrající smečař Petr Michálek šňůrou útoků z hlavního kůlu posunul stav na 16:12. Liberecký kouč zareagoval na nepříznivý stav a poslal na hřiště místo Jana Štokra Patrika Indru. Útok Tomáše Fily navýšil stav domácích před koncovkou na 20:14. O poslední dva body domácích se postaral Valerij Todua (25:21). 

Třetí set byli Jihočeši důraznější na útoku (13:9). V polovině setu vystřídal kapitán Aleš Správka slovenského smečaře Kriška. Petr Michálek posunul skóre pro Jihostroj na 18:11 a domácí tým si šel za ziskem třetí sady. Obě strany výborně podávaly, když na servis domácích přišel střídající Jirka Kraffer. Před vstupem do koncovky upravil stav na 22:16 esem ze servisu Filip Křesťan. Filu vystřídal na servis Kupilík a za stavu 24:17 vstoupil na palubovku nejstarší hráč extraligy Lubomír Staněk, jenže v zápětí Filip Křesťan třetí set ukončil. 

Čtvrtý set začal dlouhými výměnami, bitva o každý bod a důležitost vítězství tohoto setu byla na hřišti evidentní. Po vyrovnaném stavu 10:10 si hosté vytvořili dvoubodový náskok a trenér René Dvořák zareagoval oddechovým časem. Dukla už vedla 21:16, když trenér Dvořák vystřídal nahrávače Palguta za Filipa Kupilíka. Čtvrtý set vyhrál Liberec a stav se vyrovnal 2:2 na sety. 

Vstup do tie-breaku vyšel lépe Dukle. Za stavu 10:7 pro hosty si vzal René Dvořák oddechový čas, aby Liberec ve hře přerušil. Dvakrát bodoval Tomáš Fila, nejdříve útokem a poté blokem. Jan Galabov servíroval do zámezí a na servis domácích přišel místo Toduy Ondrovič. V důležitém momentu bodoval Tomáš Fila a Jihostroj srovnal na 13:13, drama pokračovalo a stav se vyhoupl na 15:15, ale štěstěna se přiklonila na stranu domácích a Jihostroj v tie-breaku zvítězil 18:16 na body a 3:2 na sety. 

Nejvíce bodujícím hráčem zápasu byl českobudějovický smečař Petr Michálek, jenž získal během pěti setů 24 bodů  a v závěru převzal z rukou prezidenta klubu Jana Diviše cenu pro nejlepšího hráče MVP.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 3:2 (22:25, 25:21, 25:18, 21:25,18:16)

Smeče: 68:56. Bloky: 12:14. Podání: 4:5. Chyby soupeře: 30:31. Rozhodčí: Martin Hudík , Kamil Renčín. Nejlepší hráči: Petr Michálek 24, Valerii Todua 17 -  Jan Galabov 21, Jan Štokr 18. 

VK Jihostroj České Budějovice: Kupilík, Palgut, Mach, Křesťan, Halaba, Michálek, Ondrovič, Kryštof, Todua, Fila, Kraffer, Šotola

VK Dukla Liberec: Kriško, Galabov, Kunc (L), Kroužek, Staněk, Janouch, Veselý, Kopáček (L), Štokr, Indra, Holubec, Leikep, Správka, Piskáček

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Štítky volejbal, Jihostroj, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.