úterý 17. května 2022 Aneta

Zápas volejbalové Ligy mistryň proti Dynamu Moskva je zrušený. Část realizačního týmu soupeře nedostala víza

Volejbalistky Dukly Liberec neodehrají středeční utkání Ligy mistryň s Dynamem Moskva. Pět členů realizačního týmu ruského velkoklubu nedostalo česká víza a výprava pod Ještěd nepřicestovala. O osudu utkání rozhodne Evropská volejbalová konfederace (CEV).

„Nevíme, jak to dopadne. Je to úplná novinka. Delegát utkání i rozhodčí letí zpátky domů a oficiální stanovisko CEV nemáme. Nevíme, co bude následovat. Vyřešit to teď musí CEV," řekl v telefonickém rozhovoru trenér liberecké Dukly Libor Gálík.

Generální ředitel Dynama Vladimír Ziničev v pondělí na webu matchtv.ru uvedl, že české velvyslanectví v Moskvě odmítlo udělit víza pěti členům realizačního týmu. Přicestovat by mohl jen hlavní kouč Srb Željko Bulatovič. „Je to nehorázné a nesportovní. Čeští diplomaté porušili základní sportovní zásady," zlobil se Ziničev. Klub se podle něj obrátil s protestem na CEV. „Nejsme školní tým, abychom šli do zápasu jen s jedním hlavním trenérem," dodal funkcionář.

Podle mluvčí ministerstva zahraničních věcí Lenky Do byly důvodem zamítnutí restrikce proti šíření koronaviru. „Ten realizační tým byl moc velký a kvůli covidovým opatřením jsme nemohli takto učinit," řekla České televizi.

„Nás samozřejmě mrzí, že se zápas neodehraje, a popravdě moc nerozumíme tomu, proč Dynamo požadovaná víza nedostalo," řekl ředitel Dukly Pavel Šimoníček serveru iDNES.cz.

Pokud zástupci CEV vyhoví protestu moskevského týmu, utkání by se mohlo hrát neutrální půdě - Rusové navrhují Turecko. Další možností je kontumace ve prospěch českého týmu.

Úřadující české šampionky v předchozích čtyřech zápasech skupiny nezískaly ani set. Suverénkami jsou hráčky italské Novary, čtvrtým celkem THY Istanbul, s kterým by měl Liberec uzavřít své premiérové vystoupení v elitní soutěži domácím utkáním 15. února.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto VK Dukla Liberec

Štítky Sport, volejbal, Liga mistryň, 5. kolo, Liberec, Moskva, 2.VERZE, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.