Počasí dnes23 °C, zítra20 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Volejbal žen: Loko Liberec má třetí dvojvítězství v řadě

Už potřetí za sebou si volejbalistky Lokomotivy Liberec poradily v druhé volejbalové lize žen hned dvakrát se svými soupeřkami – tentokrát z Děčína. I přes náhradní halu s děsivě nízkými stropy se Liberci podařilo zvítězit v obou případech tři jedna. Už podruhé za sebou figuruje Liberec na průběžné druhé příčce, pouhý bod za aktuálně první Plzní.

Výjimečně v náhradní hale nastoupila Lokomotiva do úvodu utkání s vervou a zápalem sobě vlastním. Úvod hry však jako by byl poznamenán brzkým vstáváním – Liberec, ale ani Děčín se nemohl pořádně dostat do hry. I když příjem i podaní nepatřily k nejhorším, neobjevil se ani na jedné straně řádný útok a dlouhé výměny většinou zakončovaly nečekané údery. Obě družstva předvedla spousty chyb, Liberec jich však v závěru sady nasekal o něco méně a tak vykročil do pokračování stavem 1:0. Do druhého setu se však Děčín vzpamatoval a kromě jiného začal lépe podávat – právě série několika chybných příjmů hned v úvodu setkání stála Liberec vítězství v sadě srovnání stavu na 1:1. Třetí set znamenal velký boj o vedení v utkání, Děčín celý set poctivě dotahoval Liberecký náskok, dramatická koncovka však skončila pro Liberec dobře, stejně jako po čtvrté sadě celé utkání.

„Nevím, čím to je, ale s Děčínem se nám nehraje nikdy moc dobře. Už několikrát jsme s nimi, byť papírově silnější, prohrály příšerným výkonem, takže jsem docela ráda, že jsem se tentokrát jejich hrou nenechaly strhnout a obě utkání zvládly,“ říká trenérka Liberce Lenka Nejedlá a dodává: „Velmi těžký zápas nás ale čeká tento týden, výjimečně v neděli. Pohostíme holky z Plzně B, které jsou v tabulce na špici – jen o bod před námi.“

Podobného herního ducha jako první zápas měly i první dvě sady druhého utkání, výtečný výkon Liberec předvedl především v druhém setu, kdy téměř deklasoval Děčín stavem 25:12. Pro fanouška neznalého ženský volejbal pak mohl být až šokující výkon, kterým navázal Liberec ve třetí sadě. Tristní příjem a od toho se odvíjející hra v poli ochromila ve střední části hry Liberec natolik, že už nedokázal třetí set zvítězit. Mírně obměněná sestava Liberce však ve čtvrtém setu zakončila celé utkání úspěchem a před třetí hodinou si Liberec připsal do tabulky už potřetí za sebou šest bodů.

Z průběžně druhé příčky pohostí Liberečandy ve šlágru příštího kola aktuálně zlatý Volejbal Plzeň B. zápas započne výjimečně v neděli 13. listopadu od 10:00 hodin v hale Lokomotivy Liberec.