Aktuálně

Další sražená žena na přechodu, tentokrát ve Smržovce více...

Sestřička liberecké nemocnice zemřela pod lavinou. Malému Edovi pomůže sbírka více...

Zápas jsme měli zabít mnohem dříve, řekl po Baníku trenér Slovanu Kováč více...

Dodávku pohltily ve Smržovce plameny. Škoda je 50 tisíc, příčina požáru v šetření více...

Rychlostku u Makra uzavřely o obou směrech nehody, už je průjezdná více...

Týden přinese sněžení i mráz. V pátek se vyjasní, na víkend se oteplí více...

Rozpočet KRNAP seškrtali, péče o přírodu zůstává přesto prioritou více...

​Volejbal žen: Na Plzeň stačil Liberec jen jednou

Nedělní souboj o průběžné prvenství v druhé volejbalové lize žen nakonec dopadl lépe pro Plzeň. „První zápas holky bojovaly statečně celých pět setů, na druhé utkání ale radši rychle zapomeneme. No, v tabulce máme zapsány alespoň dva body," doplnila ke hře kapitánka Liberce Lenka Nejedlá.

Liberec nastoupil na nezvykle nedělní zápas docela neobvykle s poměrně plnou lavičkou, a první set vypadal spíše jako rozcvička. Pěkný příjem nahrávačka Zajícová rozhazovala do obou kůlů i na střed, a než se Plzeň dokázala dostat do hry, skončil první st dílčí výhrou Liberce. Podobného ducha si zachovala i další sada, Plzeň však přidal na servisu a jak lehce vypadal úvod sedu, tak Liberec nedokázal tempo udržet a Plzeň srovnala skóre na stav 1:1. Ve třetím setu se Liberec začal trápit, nedařilo se především podáním Plzeň jakkoliv zatlačit a dostat do potíží. I když se občas dařilo sehrávat dobré signály, na vítězství v setu to nestačilo. Do čtvrtého setu proto přišly z lavičky Krotká a na blok se přesunula Veselá. Začátek opět znamenal ztrátu po každém bodu, zlom však znamenal stav 10:10, ve kterém se na podání dostala smečařka Krotká. Perfektní tvrdý servis poslala do do hřiště soupeřek hned jedenáctkrát a tak Liberec sadu hladce zvítězil. Tie-break pak znamenal větší odhodlání Libereckých a celkové vítězství v utkání 3:2. 

V druhém utkání se Liberci bohužel nepodařilo na výkon ani zdaleka navázat. Jednoduchý servis Liberce si Plzeň uměla jednoduše zpracovat a rozhodit do pěkných útoků, které nedokázala Lokomotiva pochytat v poli. Nedařilo se ani na náhře a neskládaly se balony. „Druhý zápas bylo všechno špatně. Neodkázaly jsme se chytit na žádném zákroku v poli nebo na saku, a nepomohly jsme si ani na podání. Na tom určitě musíme zapracovat – když si nepomůžeme tvrdým servisem, na každý bod se děsně nadřeme," shrnula Lenka Nejedlá

Po víkendové pauze odehraje Lokotka další zápas v sobotu 26. listopadu v Praze na Střešovicích.​
 

TJ Lokomotiva Liberec ​- Volejbal Plzeň B
3:2 (22,-23,-20,16,8)
0:3 (-21,-20,-18)

Sestavy: Zajícová, Ullmannová, Berková, Ostrá, Veselá, Střižíková – Krotká, Vencovská / Zajícová, Vencovská, Berková, Chválová, Veselá, Krotká - Ostrá 

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Liberec, Plzeň, TJ Lokomotiva Liberec, Praha

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.