Počasí dnes16 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 9. května 2024  |  Svátek má Ctibor

Dukla je v čele ligy. Ve šlágru vyhrála na půdě Zlína

V dohrávce 13. kola volejbalové extraligy se liberecká Dukla představila ve Zlíně. Ten doma do té doby neprohrál a zápas tak sliboval špičkový volejbal. A tak se také stalo. Dukla si sice odvezla třísetovou výhru, ale zápas byl vyrovnaný a první set přinesl neskutečné drama, které se jen tak nevidí. Dukla tak vede tabulku extraligy.

O vývoji celého zápasu rozhodla nejspíš už koncovka prvního setu. No, koncovka. Vydala by na samostatný set, po prvním dějství totiž na světelné tabuli svítilo skóre 38:36 pro Liberecké. Set trval 40 minut.

Druhý set už trval o téměř polovinu méně a skončil nejjasnějším rozdílem, Zlínští se nedokázali vzpamatovat a Dukla ho vyhrála 25:19.

Třetí set přinesl opět vyrovnaný boj až do konce, Dukla ale zvrat nepřipustila a vyhrála 25:23, celkem tedy 3:0. "Do utkání jsme šli s cílem podávat na hranici rizika, což se nám skoro podařilo. Jinak jsme velmi dobře blokovali a tím eliminovali útok domácích," řekl po utkání trenér Liberce Michal Nekola.

Zápas ukončil úspěšným blokem osmatřicetiletý veterán Lubomír Staněk, oslavil tak vítězství i narození třetího syna.

Dukla se tak opět vyhoupla do čela extraligy, o skóre před Budějcký Jihostroj. Třetí Zlín už ztrácí čtyři body.

VSC Fatra Zlín vs. VK Dukla Liberec 0:3 (-36, -19, -23)

Rozhodčí: Jiří Dziacký, Jiří Peloušek, Vladimír Prokopec, Vlastimil Surma
Počet diváků: 700

Sestavy:
Domácí: Bartoš P., Kostoláni, Kotas, Přikryl, Bartoš A., Navláčil, libero: Obdržálek
Střídali: Kolář, Barák, Vašíček, Bláha

Hosté: Správka, Beer, Hadrava, Hýský, Staněk, Janouch, libero: Kopáček
Střídali: Vencovský, Burrow, Zajíček, Řezníček, Leikep