Počasí dnes7 °C, zítra11 °C

Dukla smetla Havířov a popáté v řadě slaví vítězství

Volejbalová Dukla pokračuje ve spanilé jízdě extraligou. Liberečtí zavítali v sobotu do Havířova, kde se splnili roli favorita. Domácím nedovolili ani jeden set a Slezany smetli 3:0. Dukla tak pokračuje ve vítězné šňůře, když naposledy prohrála před měsícem a z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála suverénně 3:0.

První set byl vyrovnaný, ani jeden z týmů nezískal větší než dvoubodový náskok. Při obou technických oddechových časech navíc vedl Havířov, který byl v koncovce úspěšnější. Domácí v závěru prvního setu neproměnili setbol za stavu 25:24 a po vzoru „nedáš, dostaneš“ vybojovala set Dukla.

Následujícímu set už od začátku ovládal Liberec. Domácí naposledy vedli za stavu 4:3. Dukla dokázala otočit až na 4:9 a náskok po celou dobu navyšovala. Set skončil 16:25.

Havířov se ve třetím setu snažil, zvrat ale Dukla nedovolila. Domácí sice při prvním technickém oddechovém času vedli 8:4. Dukla rychle srovnala, získala vedení a navýšila ho až na závěrečný stav 15:25.

Liberec po osmém kole drží průběžné druhé místo hned za suverénním Zlínem. Třetí Budějovice ztrácí na liberecký manšaft jediný bod.

SKV Havířov - VK Dukla Liberec 0:3 (-25, -16, -15)

Nejvíce bodů: Holiš a Hukel po 12 - Hadrava 21, Správka 10, Staněk 9.

Počet diváků: 320

Havířov: Duda Ivan, Holiš Daniel, Mikoška Luděk, Šoltys Radek, Hukel Jakub, Meehan Ryan. Libero: Dohnal Petr

Liberec: Janouch Jakub, Burrow Ryan, Hadrava Jan, Staněk Lubomír, Leikep Libor, Správka Aleš. Libero: Kopáček Václav