Počasí dnes11 °C, zítra16 °C

Třináct sekund od pohromy. FBC vyrovnal v závěru a slaví záchranu v nejvyšší soutěži

Nic pro slabé povahy. Tak by se dal popsat sedmý rozhodující zápas play down mezi FBC Liberec a Ústím nad Labem. Hrálo se o udržení v Tisport Superlize – vítěz by měl klid, poražený jde do baráže. Avyhrát nakonec dokázali domácí, kteří vyrovnali třináct vteřin před koncem a pak zvládli nájezdy. Zajistili si tak účst v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Přitom začátek se domácím povedl a v první třetině vedli už 2:0. Jenže pak začalo dávat góly Ústí a najednou to na začátku třetí třetiny bylo 2:4. Liberečtí ale nelehký úkol zvládli, nejprve snížil Salát a poté při power play třináct sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Ferdan.

Zápas tak šel do prodloužení, které gól nepřineslo a rozuzlení přinesly až nájezdy. V nich byl jediný úspěšný střelec – Petr Salát penaltu proměnil a zajistil Liberci místo v superlize i pro příští rok.

Zdeněk Skružný (Liberec) „Vyrovnanou sérii rozhodla jediná penalta. Dneska jsme v poslední třetině ukázali obrovský morál.“

Marek Vojta (Ústí nad Labem) „I když jsme teď hodně zklamání, důvěřuji celému týmu v jejich dovednosti, odhodlání a vůli odvést ještě kvalitnější výkony a nakonec být úspěšní.

FBC Liberec - Florbal Ústí 5:4pn

Branky: 1. Prokop Ferdan, 11. Adam Balatka, 49. Petr Salát, 60. Prokop Ferdan, N Petr Salát - 16. Vojtěch Esterka, 28. David Stummer, 40. Radim Kühnel, 42. Viktor Kopecký; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 0:0; diváků: 442; po třetinách: 2:1, 0:2, 2:1, 0:0

Stav série: 4:3

Autoři | Foto FBC Liberec

Štítky FBC Liberec, Tipsport Superliga, play down, FC Slovan Liberec, FK Ústí nad Labem, soutěž, Zdeněk Skružný, Florbal Ústí, Jiří Janoušek, Petr Černý