Aktuálně

V Pihelu boural mladík s čerstvým řidičákem. Bilance: 8 zraněných, 2 těžce více...

Naivní divadlo uvede v sobotu novou inscenaci Vánoce aneb Příběh narození více...

Liberecký kraj letos Ještěd koupit nestihne více...

Další výhra. Florbalisté na nájezdy udolali loňského finalistu z Vítkovic

Autoři | Foto FBC Liberec

Také třetí zápas v sezóně zvládli liberečtí florbalisté vítězně. Tentokrát se postavili finalistovi loňského ročníku z Vítkovic a po dramatickém utkání vyhráli na nájezdy 6:5. O zisku dvou bodů rozhodly dva góly, které domácí vstřelili ve třetí třetině během šesti sekund, navíc ve vlastním oslabení.

O dobrém vstupu do soutěže svědčí i fakt, že Liberec proti Vítkovicím získal body poprvé po devíti letech. A do zápasu vstoupil výborně a ve 24. minutě vedl 2:0. Pak se projevila zkušenost Vítkovic, které otočily behm dvou minut na 3:2, domácí ale ještě v závěru třetiny dokázali vyrovnat.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že favorit utkání zvládne, hosté odskočili na dvougólový rozdíl. Pak navíc měli pětiminutovou přesilovku, jenže v ní domácí během pěti vteřin vstřelili dva góly a dokázali vyrovnat.

Prodloužení vítěze nepřineslo, a tak se šlo do nájezdů. V nich byli šťastnější Liberečtí, rozhodující nájezd proměnil Petr Salát.

Liberečtí se tak díky další výhře posunuli na třetí místo tabulky. V pátém kole se představí na palubovce pražské Sparty, která má po třech utkáních jen o bod méně.

Filip Hanžl (Liberec) „Bojovný výkon od první minuty nám přinesl další body pod Ještěd. Proti Vítkovicím se neboduje každý den, hráčům velmi děkuji, předvedli neskutečný morál a víru.“

Pavel Brus (Vítkovice) „Tohle byla z naší strany velká ostuda. Asi jsme si mysleli, že si Liberec dá pár vlastňáků a my si na konci zápasu plácneme. Teď proto už musíme přepnout.“

FBC Liberec – Tempish Vítkovice 6:5 sn (1:0, 2:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Kopecký (Salát), 24. Valeš (Veselý), 38. Strobach, 56. Veselý (Kološ), 56. Klucho (Salát), rozhodující nájezd Salát – 29. Gattnar (Sladký), 30. Hájek (Jastřembský), 31. Hájek (Jastřembský), 42. Řezanina (Jastřembský), 52. Hájek (Hubálek). Samostatné nájezdy proměnili: Salát, Kološ. Neproměnili: Kopecký – Rýpar, Jastřembský. Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 0:1, navíc Valeš (Liberec) na 5 minut. V oslabení: 2:0. Diváci: 192. Vývoj skóre: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 6:5. Střely na branku: 29:24.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky FBC Liberec, florbal, Vítkovice, HC Vítkovice Ridera, Bílí Tygři Liberec, florbalista, HC Sparta Praha, Pavel Brus

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.