Počasí dnes9 °C, zítra6 °C
Úterý 16. dubna 2024  |  Svátek má Irena

Liberčtí skokani si vyskákali nominaci na neoficiální žákovské Mistroství světa v Ruhpoldingu

Minulý týden ve čtvrtek byl zahájen 31. ročník Beskydského turné ve skoku na lyžích. Postupně se závodilo ve čtyřech městech. Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm, Kozlovice a finále hostil v neděli Nýdek. V letošní sezóně se jednalo o největší závod na území ČR, jelikož celkové startovní pole čítalo více jak 200 závodníků od předžáčků až po starší žáky. Letošního turné se krom České republiky a Slovenska, zúčastnili skokani z Polska a Běloruska.

O největší úspěch se postarala liberecká závodnice z SK Ještěd Natálie Nejedlová, která bezkonkurenčně vyhrála celkové turné v kategorii žačky 11 až 12 let a to o neskutečných 47,9 bodu. před závodníci z Běloruska Evou Biadritskaya, kterou pouze jednou nedokázala přeskočit. Třetí příčku brala Julie Ošmerová z Nového Města na Moravě.

O další parádu se poté postarali Vojta Stolrz a Jakub Šusta. Vojta celkově skončil druhý za Danielem Škarkou z TJ Rožnov pod Radhoštěm a další skokan z SK Ještěd Jakub Šusta skončil celkově čtvrtý.

Tímto si Natálie Nejedlová, Vojta Stolarz a Jakub Šusta vyskákali nominaci mezi osm nejlepších na neoficiální Mistroství světa (FIS - Grand – Prix) žáků v Německém Ruhpoldingu, které se bude konat ve dnech 19.7. – 21.7.2019. Na tomto Mistrovství si mladí skokané vyzkouší i kombinované družstva 3 chlapci + 1 dívka.