pondělí 11. listopadu 2019 Martin

Titul Mistryně ČR míří opět do Liberce. Nejlepší žákovskou skokankou na lyžích je Natálie Nejedlová

Ve Frenštátu pod Radhoštěm byl v neděli ukončen čtyřdílný seriál letního mistrovství České republiky žáků a žaček ve skocích na lyžích. Nejprve se skákalo v Lomnici nad Popelkou, poté v Desné, třetí závod proběhl v Rožnově pod Radhoštěm a finále ve Frenštátu pod Radhoštěm. Z těchto čtyř závodů se do výsledného pořadí počítaly vždy tři nejlepší výsledky.

I přestože Natálie byla favoritkou, situace se značně zkomplikovala. Mladá skokanka z Liberce si den před předposledním závodem uvodila zranění pravého kolene. Při pátečním tréninku ve Frenštátu nedobrzdila svůj skok a ochranné sítě jí vymrštily až do dvou metrů hlubokého stromy porostlého srázu, který je za krátkou dojezdovou plochou. V ten okamžik nebylo jasné, jestli se mladá závodnice postaví na start posledních dvou závodů. Díky velké odhodlanosti mladé skokanky a profesionálního přístupu trenérů Věchta a Jirotky, kteří ji poskytli maximální možnou zdravotní péči, Natálie nastoupila s velkými bolestmi do obou závodů. V sobotním závodě v Rožnově liberecká závodnice obsadila o pouhou 0,1 až druhé místo.

Tím bylo postaráno o napínavý souboj mezi děvčaty, jelikož o vítězku MČR musel rozhodnout až nedělní finální závod ve Frenštátu. S otokem, s bolestí kolena a se strachem z krátké  dojezdové části skokanského můstku, Natálie Nejedlová nedala svým soupeřkám šanci. Tento závod vyhrála o více jak 20 bodů před oddílovou kolegyní Terezou Sadvarovou a Julií Ošmerovou z Nového Města na Moravě a bylo jasné, že Natálie Nejedlová obhájí titul Mistryně České republiky. V této kategorii se na stupně vítězů postavila již zmiňovaná skokanka z SK Ještěd Tereza Sadvarová, která celkově obsadil 3. místo a stal se tak druhou vícemistryní České republiky. 

Tímto Natálie Nejedlová z SK Ještěd od roku 2018 natáhla svou šňůru neporazitelnosti. Vítězka letního MČR 2018, zimního MČR 2019, vítězka Beskydského turné a nyní vítězka MČR ve skoku i v severské kombinaci 2019. Pro zajímavost ještě můžeme uvést, že Natálie se v zimní sezóně zúčastnila žákovského Turné čtyř můstků v Rusku, kde obsadila celkově 14. místo a na neoficiálním letním Mistrovství světa žáků v Ruhpoldingu 6.místo.

Liberecký oddíl skoku na lyžích a severské kombinace má i nadějné juniorky. V sobotu v Rožnově se konal i závod RKZ v severské kombinaci. Jednalo se o závod juniorek. Karolína Sadvarová z SK Ještěd vyhrála skokanskou i běžeckou část a obsadila 1.místo. 

Autoři | Foto SK Ještěd

Štítky Natálie Nejedlová, skoky na lyžích, sk ještěd

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.