neděle 25. října 2020 Beáta

Ypsilonka přivítá souboj o nejlepšího českého golfistu. Diváci jsou vítáni

V uplynulých týdnech si sportovní fanoušek moc radosti neužil. Teď už se ale situace pomalu mění. Na golfovém hřišti Ypsilonka u Liberce proběhne v úterý od patnácti hodin souboj o českou golfovou jedničku, mezi sebou si to v jamkovce rozdají Ondřej Lieser a Stanislav Matuš. A co je důležité, na toto golfové klání mohou diváci a živý přenos pojede na Youtube nebo Facebooku.

Lieser i Matuš se v posledních sezónách perou o post nejlepšího domácího hráče. Lieser ovládl poslední ročník Golfisty roku, Matuš zase ten předchozí. Matuš má aktuálně uhranou nejvyšší kartu na evropské soutěže a Lieser figuruje z českých hráčů na nejvyšším místě ve světovém žebříčku (571. místo) a na startu sezony mohl opatrně uvažovat i o olympijském startu.

Kdo z nich je lepší? To rozhodne souboj v jamkovce na Ypsilonce. Oba hráči odehrají osmnáct jamek, kdo jich získá více, je nejlepší.

Ypsilonka tak reaguje na zrušený mezinárodní turnaj Pro Golf Tour, který se měl konat v těchto dnech. „Přemýšleli jsme, zda dokážeme českému sportovnímu fanouškovi nabídnout něco ještě zajímavějšího a takováto výzva mezi dvěma našimi hvězdami by mohla zaujmout i širší sportovní veřejnost, nejen tu golfovou,“ říká Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Česká 1, která mač pořádá.

Podle něj sportovním fanouškům chybí aktuální měření sil v různých sportech. „Příznivci sportu se cítí ošizeni o svou pravidelnou dávku branek, bodů a sekund, a tak jim nabízíme to nejlepší co může být – špičkový golf hraný naplno o peníze,“ dodal.

Golfisté hrají o prémii 130 tisíc korun a také speciální prémii dvacet tisíc za hole in one na čtvrté jamce.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto archiv Ondřej Lieser

Štítky Ondřej Lieser, golf, ypsilonka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.