čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Florbalisté zažili zlatý víkend. Turnaje vyhrály dva mládežnické týmy i áčko

Florbalový klub FBC Liberec v neděli 21.6. oslavil tři zlaté triumfy. Dva se podařily mládežnickým družstvům na turnaji Open Game v Brně, o třetí se postarali muži na přípravném turnaji v Praze.

Dvě zlata na brněnském turnaji

Kategorie U15

19 starších žáků vyrazilo do Brna pod taktovkou trenérů Tomáše Faksy a Michala Smolky. V nabité skupině A hned v úvodní den poznali hořkost porážky proti pražskému celku Black Angels (2:3). Jak se v dospělém sportu říká, facka na úvod turnaje může v mnoha případech pomoci. Mládežníkům FBC Liberec tento impuls do zbytku turnaje jednoznačně prospěl.

Do vyřazovacích bojů nakonec postoupil Liberec ze třetího místa ve skupině, když se před ně dostali ještě Zlínští Lvi. Již v prvním vyřazovacím kole ale ukázali mladíci ze severu Čech, že chtějí v turnaji dojít daleko, když vyprovodili FBC Ostrava z turnaje v poměru 12:0. Následovala další čtyři vítězství, z nichž to poslední finálové nad pražskou Spartou v nejtěsnějším poměru 2:1. 

Kategorie U17

I dorostenci byli stejně jako mladší spoluhráči nalosováni do skupiny A. Narozdíl od svých mladších kamarádů ale v turnaji nepoznali jedinou hořkou chvilku a ke zlatu prošli tzv. bez ztráty kytičky. Mimořádným na tomto počinu je i fakt, že tým dorostenců do Brna vyrazil bez tradičního trenérského vedení. Mladí florbalisté si sami sestavili se jménem DDM Keramika Liberec, na pomyslném trenérském postu se objevil tou dobou zraněný spoluhráč dorostenců Šimon Šteinfest.

V šestičlenné skupině A si “Keramikáři” připsali pět vítězství s přesvědčivým skóre 35:8. I díky vítězství ve skupině měli mladíci FBC Liberec příznivý los a chleba se začal lámat až v semifinále, kde čekal celek Tatran Střešovice (na turnaji pod názvem IBF Tuppar Střešbörg). Nervy drásající bitvu liberečtí ovládli v poměru 2:1 a v následném finále poměrně kontrolovaně zvítězili 4:2.

Komentář šéftrenéra FBC Liberec, Matěje Klucha: „Z dosažených výsledků máme ohromnou radost, ale rozhodně je nechceme přeceňovat. Jsme však moc rádi, že po letech, kdy jsme v Brně “z dálky” hleděli na ty nejlepší týmy, dokážeme s nimi dnes sehrát vyrovnané sportovní bitvy. To je pro náš klub skvělá zpráva i impuls do další práce. Letos navíc toto celé zjištění okořeněné tím, že dvě naše kategorie dokázaly turnajové snažení dotáhnout až ke zlaté tečce. Nejen těmto dvěma kategoriím patří velký dík za účast na turnaji a prezentaci klubu FBC Liberec."

Muži ovládli pražský turnaj Prague Challenge

Úvodní část přípravy na novou sezonu superligy si florbalisté FBC Liberec proložili zápasy na turnaji Prague Floorball Challenge v hale Děkanka a v konkurenci šesti týmů nakonec oslavili konečný triumf.

„Oproti minulým rokům jsme zápasy v tomhle období zařadili do přípravy netradičně a šli jsme do toho s tím, že si jdeme zahrát. Ale nakonec byl náš výkon velmi slušný a celkem zaslouženě jsme celý turnaj vyhráli,“ zhodnotil liberecký trenér Zdeněk SkružnýJeho svěřenci nejprve v základní skupině porazili v divoké přestřelce superligového soka Bohemians Praha 9:8, pak remizovali 4:4 s mladým výběrem Mladé Boleslavi, což jim zajistilo postup do finále. V něm díky výborné druhé třetině pokořili v opět na góly bohatém duelu dalšího soupeře z nejvyšší soutěže Pardubice 9:7. Východočeši měli ve skupině prvoligové celky Kladna a Karlových Varů.

„Mám radost, že jsme viděli v akci všechny nové posily a bylo příjemné být zase po dlouhé době spolu při zápasové zátěži. Užili jsme si to,“ řekl Skružný.

Liberečtí florbalisté zakončí první blok letní přípravy v příštím týdnu a znovu se sejdou 20. července. V prvním utkání nového ročníku superligy budou hostit v půlce září Ostravu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FBC Liberec

Štítky fbc liberec, florbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.