pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Pořadatelé Jizerské 50 budou kompenzovat startovné. Ve hře je sleva na příští ročník

Letošní ročník ČEZ Jizerské 50 se pořádal v netradičním duchu. Ještě během loňského ročníku nikdo netušil, že se některé závody poběží pouze online formou. Kvůli omezení se nyní řeší kompenzace za startovné pro účastníky. Ačkoliv pořadatel nemá povinnost peníze vracet, chce vyjít závodníkům alespoň částečně vstříc. O přesné podobě kompenzace bude jasno do poloviny dubna.

I letos se pořadatelům ČEZ Jizerské 50 podařilo domluvit podporu z programu Národní sportovní agentury. Nyní se ale začíná mluvit o tom, že nebude vyplacena v plné výši. Letošní ročník měl totiž kvůli pandemii COVID-19 odlišný charakter.  

„Již několik týdnů intenzivně jednáme s partnery a dodavateli závodu. Teprve v návaznosti na výsledky těchto jednání budeme schopni všem závodníkům, kteří se na letošní ČEZ Jizerskou 50 přihlásili a zaplatili startovné, sdělit, jakým způsobem jim ho budeme moci kompenzovat,“ potvrdil redakci mediální zástupce pořadatelů Richard Valoušek

Podle jeho slov je ve hře hned několik variant kompenzací. Jednou z nich je například ponížení ceny na startovné do příštího ročníku. O tomto způsobu se mluví jako o nejpravděpodobnějším způsobu. Nevyloučil ani to, že bude všem závodníkům vrácena alespoň část zaplacené ceny.   

„Uvědomujeme si, že pro řadu z vás není v aktuální situaci jednoduché zaplatit startovné. Vážíme si toho, že jste se chtěli společně s námi postavit na start závodu a cítíme to jako velký závazek. I proto vyvíjíme maximální snahu, abychom pro vás zajistili co nejvyšší kompenzace,“ dodal Valoušek.  

Organizátoři věří, že se podaří domluvit na kompromisu, který bude vyhovovat všem. Konkrétní variantu a výši kompenzace mají závodníci dostat nejpozději do poloviny dubna letošního roku. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jizerská 50

Štítky Jizerská 50, kompenzace, peníze, vstupné, startovná, účastník, tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.