Počasí dnes10 °C, zítra11 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

Zimní příprava na střelnici Sport Parku nám velmi pomohla, shodují se trenéři mládeže libereckého hokejbalu

První zápasy mládežnických celků libereckého hokejbalu v novém roce se blíží. Zápasům předchází poctivá příprava, která se přes letošní zimu dočkala velkého pokroku. Mladí hokejbalisté měli díky Sport Parku Liberec příležitost chodit trénovat střelbu na jejich krytou střelnici s plastovým povrchem.

Zimní příprava a tréninky celkově probíhaly jako tradičně v tělocvičně. Holky a kluci přes zimu pracují zejména na fyzické kondici, zlepšují svou vytrvalost, sílu a rychlost, ale také mění hokejku na florbalovou hůl, se kterou je možné trénovat i v tělocvičnách. Často je pak po zimní přestávce v trénincích s hokejkou, a i v zápasech samotných, znát, že dětem hokejka chybí a musí si na ní opět chvíli zvykat.

Letošní rok ale mladým hokejbalistům a hokejbalistkám přinesl podstatnou změnu. Možnost i přes zimu trénovat s hokejkou, navíc na plastovém povrchu, se stala velmi vítanou. Po domluvě s TJ Bílí Tygři Liberec jsme mohli pravidelně trénovat střelbu a cvičení s hokejkou na jejich střelnici ve Svijanské aréně. Pro děti to znamenalo velkou výhodu, nemusely se na několik měsíců úplně vzdát svých hokejek a byly s nimi stále v kontaktu.

Podle trenéra brankářů HBC Liberec Tomáše Rejnarta jsou velké rozdíly v chování, přístupu a kvalitě tréninků na gólmanech trénujících na plastu, místo na asfaltové ploše hokejbalového hřiště na Františkově. „Kluci se vždy přizpůsobovali povrchu hřiště až během prvního zápasu. Kvůli tomu, že to na asfaltu, který máme na svém hřišti neklouže tak, jako na plastu na zápasech,  jsou situace v chytání zcela odlišné. Zákroky, které se učí na asfaltu jsou jiného charakteru, než na plastu, a proto jim to vždy trvá déle, než se aklimatizují na plast. Nyní je to zcela jiné, kluky tréninky úplně pohltily. Tréninkové cvičení, které po nich chci, mohou udělat stoprocentně, a ne napůl. Je u nich vidět obrovský posun díky odvedené práci, z čehož mám obrovskou radost," vysvělil.

Velké zplepšení vidí i trenér mladších žáků David Hurych. „Díky povrchu, na kterém nyní máme možnost trénovat, vidím velký posun k lepšímu. Hráči se zlepšili ve střelbě, nahrávkách a v celku jako takovém, tedy práci na hokejce. Je rozhodně vidět každé individuální zlepšení hráčů. Rád bych, abychom prodali na tomto turnaji to, co jsme nyní natrénovali. Očekávám jiný nástup do turnaje, než tomu bylo dříve," řekl.

Pro mládež znamenala možnost trénování na plastu výrazný posun. Další posun pak pro liberecký hokejbal přináší i pokládka plastového povrchu na hřiště na Františkově, která proběhla v minulých dnech. Hráči tak budou moci na plastu trénovat celoročně.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HBC Liberec

Štítky sport park, liberec, hokejbal, mládež, příprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zimní příprava na střelnici Sport Parku nám velmi pomohla, shodují se trenéři mládeže libereckého hokejbalu  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.