Aktuálně

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Liberecký pohár ovládli Petra Stehlíková a Gaspr Seliven

Tradiční kynologická soutěž, pořádaná jako memoriál Josefa Velechovského a Rudolfa Bárty, se uskutečnila v sobotu 26. září na cvičišti v Pavlovicích. Letošní 34. ročník soutěže se nesl ve znamení výročí 45 let kynologického cvičiště v Pavlovicích, a proto došlo i na krájení výročního dortu.

Toho se ujal primátor statutárního města Liberec Tibor Batthyány, který  spolu s hejtmanem Martinem Půtou převzal nad sobotním kláním záštitu.

Počet startujících byl do poslední chvíle tajemstvím i pro samotné pořadatele, protože soutěžící se mohli hlásit i v samotný den závodu. Do Pavlovic se nakonec sjelo 41 psovodů se 47 psy různých plemen, a to z celé České republiky. Většina účastníků však byla z Libereckého kraje.

Psovodi se svými čtyřnohými svěřenci poměřili síly celkem v 5 kategoriích a 3 disciplínách - stopa, poslušnost, obrana. Absolutní vítězkou 34. ročníku soutěže O Liberecký pohár se nakonec stala Petra Stehlíková a německý ovčák Gaspr Saliven.

Soutěž posuzovali rozhodčí Jaroslav Tišl a Vilém Babička, mistr sportu. Figuranty na obranách byli Karel Vittiš a Filip Gavor. Podle předsedy pořádajícího Kynologického klubu Pavlovice a zároveň ředitele závodu Jiřího Koláře patří dík všem sponzorům, bez jejichž pomoci by akce nemohla proběhnout.

Vítězové jednotlivých kategorií:

KATEGORIE STOPA
1. místo Eva Andělová a Arna Sokov (německý ovčák) ze ZKO Česká Lípa-město

KATEGORIE ZZO
1. místo Marcela Jirasová a Cira z Golštýnů (německý krátkosrstý ohař) z KCHNKO

KATEGORIE ZM
1. místo Jana Langhof a Pepé (kříženec) z CMC klubu

KATEGORIE ZVV 1
1. místo Martin Job a Eddie Maribor (belgický ovčák) ze ZKO Hrádek nad Nisou

KATEGORIE ZVV 2
1. místo a zároveň absolutní vítěz 34. ročníku soutěže psů O liberecký pohár Petra Stehlíková a Gaspr Saliven (německý ovčák) ze ZKO Studánka

Text a foto Jan Vrabec

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky soutěž, Pavlovice, Rudolf Bárta, německý ovčák, Martin Půta, Tibor Batthyány, Česko, Liberec, Jiří Kolář, Liberecký kraj

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.