Počasí dnes4 °C, zítra3 °C

Hokejbalisté na Františkově odstartovali jarní část soutěže

Jarní část Oblastní neregistrované hokejbalové ligy – Liberec odstartovala v neděli za účasti pěti týmů hrajících na hokejbalovém hřišti v libereckém Františkově. Mezi čtyřmi libereckými týmy se nově objevil i tým z Ústí nad Labem: HBC ST Koliba ÚL „B“. Za Liberec nastupují týmy Vosy Liberec, HB Rebels, Wild Beast a HBC Warriors.

První zápas soutěže svedl mezi sebe právě tým HBC ST Koliba ÚL „B“ a tým Vosy Liberec. V opticky vyrovnaném utkání rozhodla produktivita. Za domácí hrající Koliba nevyužila z kraje utkání několik nadějných příležitostí, které zlikvidoval pozorný brankář Petr Kudláček a jeho spoluhráči je ihned potrestali. Gólem Romana Vrkoslava v páté minutě šli do vedení 0:1. Těsně před koncem třetiny pak zvýšil Martin Starosta na 0:2. V druhé třetině se šance střídali na obou stranách, ale bez gólového efektu. Až ve dvacáté minutě opět Vrkoslav zvýšil na 0:3 a s domácími to vypadalo zle. Přesto domácí hráči Koliby zabrali a dvě branky v sítí Vos utkání zdramatizovaly. Jenže ve třetí třetině obrana Koliby v závěru zápasu vyrobila několik hrubých chyb, které Vosy potrestaly. Hattrickem a jednou asistencí se blýskl Jiří Dušek.

HBC ST Koliba ÚL „B“ : Vosy Liberec – 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)

Branky: 23:03 Lukáš Erben (Vojtíšek Mar.), 24:57 Martin Zídek (Erben), 27:14 Jan Mašek - 4:20 Roman Vrkoslav (Glombík), 11:55 Martin Starosta (Dušek,Rychecký), 19:33 Roman Vrkoslav (Bulis), 26:05 Jiří Dušek (Brožek), 33:18 Jiří Dušek, 35:59 Jiří Dušek (Starosta)

Střely na branku  33:23

Brankáři: Stanislav Kriegler 17 zákroků, 6 branek obdržených a 73,91% úspěšnost zákroků - Petr Kudláček 30 zákroků, 3 branky obdržené a 90,91% úspěšnost zákroků

Přesilové hry 3:1, bez využití
V oslabení 0:1

Hráči utkání: Jiří Dušek, Roman Vrkoslav (oba Vosy), Lukáš Erben (Kol)

Druhé utkání mezi posledním vítězem a favoritem soutěže HB Rebels a HBC Warriors nezačalo ještě před úvodním hvizdem pro hráče Rebels vůbec dobře. Žalostný počet hráčů na střídačce domácích dával tušit, že to pro ně nebude úplně jednoduché utkání, jak se mohlo papírově zdát. Přesto v první třetině zaměstnávali brankáře Warriors Matěje Kupfa daleko víc hráči Rebels. Ovšem ten byl v první třetině bezchybný. Na začátku druhé třetiny dva rychlé góly Ondřeje Kozáka strhly vedení na stranu Warriors a když pak ještě Petr Kimmel zvýšil na 0:3 byly první čtyři minuty druhé třetiny pro tým Rebels smrtící. Za Rebels hrající Pavel Drašner ještě stačil snížit na rozdíl dvou gólů, ale za půl minuty to díky třetí trefě Ondřeje Kozáka bylo zase o rozdíl tří branek. Poslední třetina pak už přinesla na obou stranách po jednom gólu a tak se HBC Warriors podařilo zaskočit favorita a připsat si cenné vítězství.

HB Rebels Liberec : HBC Warriors Liberec – 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)

Branky:20:20 Drašner (Steffan), 25:46 Drašner - 12:39 Ondřej Kozák (Kimmel J., Kimmel P.), 14:09Ondřej Kozák (Kimmel P., Kimmel J.), 15:42 Petr Kimmel (Zuch), 20:48 Ondřej Kozák (Kimmel J.), 28:11 Jan Kimmel (Kimmel P, Kozák)

Střely na branku 25:32

Brankáři: Jiří Machata 27 zákroků, 5 branek obdržených a 84,38% úspěšnost zákroků - Matěj Kupf – 23 zákroků, 2 branky obdržené a 92% úspěšnost zákroků

Přesilové hry 0:0

Hráči utkání: Ondřej Kozák, Jan Kimmel , Petr Kimmel (všichni War.)

Autoři | Foto Radek Kudláček

Štítky FC Slovan Liberec, Františkov (Velké Kunětice), soutěž, Minnesota Wild, FK Ústí nad Labem, Golden State Warriors, Jan Mašek