Počasí dnes11 °C, zítra16 °C

Warriors Liberec po druhém kole na čele tabulky hokejbalové ligy

Víkendovými zápasy pokračovala hokejbalová ONHL Liberec. V sobotu se poprvé představil tým Wild Beast proti Warriors a Warriors s přehledem zvítězili, když sedm kanadských bodů si připsal Kozák. I ve druhém utkání se představili Warriors, kteří porazili po prodloužení Vosy. V posledním zápase pak Koliba porazila Wild Beast.

Jsou zápasy, kde se i snaha cení. Toto byl jeden z nich. Hráči Wild Beast si opravdu zaslouží pochvalu za snahu. Jinak zápas ovládli hosté. Hotovo bylo už po první třetině, kdy skóre bylo 1:5. Hráči Warriors diktovali taktovku zápasu a výsledek hovoří za vše. 1:10. Hlavní postavou byl Ondřej Kozák, který zaznamenal 7 kanadských bodů, za 4 góly a 3 asistence. Notnou měrou přispěl k výhře i brankář hostů Horáček, který podpořil výhru uspěšností zákroků 92,86%.

Wild Beast : Warriors – 1:10 (1:5, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky:  5:30 Kupf - 2:08 Kimmel P. (Kozák), 5:56 Kozák (Kimmel J.), 7:52 Kozák, 10:39 Madar, 11:14 Kimmel J. (Kozák, Zuch), 13:48 Kozák (Kimmel J.), 17:04 Madar (Jelínek), 24:18 Štěpán (Madar,Jelínek), 35:14 Kozák (Kimmel J.,Madar), 35:53 Kimmel Jan (Kozák)

Střely na branku 14:30
Brankáři: Fibrich (WB) 66,67 % -  Horáček (War.) 92,86 %
Přesilové hry 3:2 - využití 0:1
V oslabení 0:1

Hráči utkání: Kozák, Horáček, Kimmel J. (všichni War)

V neděli pak pokračovaly další zápasy, kde Warriors vyzvali Vosy. Vosy byly ze začátku aktivnější směrem dopředu, tvořily si šance, ale nedokázaly je proměnit. Matěj Kupf v brance Warriors exceloval a tým tak i přes vosí tlak držel. Tým Vos šel v sedmé minutě do vedení, ale na konci třetiny už vedli Warriors, kteří dokázali dvakrát díky Ondřeji Kozákovi a potrestat tak chyby v obraně Vos. Zbytek zápasu už se Vosy zmohly pouze na dotahování skóre, které skončilo 5:5 a zápas tak rozhodl v samostatných nájezdech nejplatnější hráč Warriors Ondřej Kozák, který v tomto utkání nasbíral šest kanadských bodů za čtyři branky a dvě asistence.

Warriors : Vosy – 6:5 sn (2:1,1:1,2:3-1:0)

Branky a nahrávky: 8:38 Hynek (Kozák), 10:49 Kozák (Kimmel J.), 18:43 Kozák, 28:11 Kozák (Kimmel J.,Zuch), 29:35 Kimmel P. (Zuch, Kozák), rozhodující nájezd Kozák - 6:52 Svatuška (Rychetský), 13:05 Arlt (Dušek,Starosta), 28:16 Vrkoslav (Vondráček), 29:26 Vondráček (Glombik), 30:47 Vondráček (Vrkoslav)

Střely na branku 21:28
Zásahy brankářů 23:16
Úspěšnost brankářů Kupf  82,14 % - Krejčí 76,19 %
Přesilové hry 3:1 - využití 1:0

Hráči utkání: Kozák (War), Vondráček (Vos), Kimmel J. (War)

Ani v druhém víkendovém zápase se týmu Wild Beast nepodařilo bodovat. Koliba ovládla zápas bez výrazné chyby a připsala si výhru 7:0. Hattrick zaznamenal Lukáš Kochan. Dvě branky z pozice obráce vstřelil Jiří Weiss. Čisté konto si snadno připsal brankář hostí Stanislav Kriegler. Za zmínku stojí i účast něžného pohlaví v dresu domácích. Nutno dodat, že hráčka Karolína Šubrtová si vůbec nevedla špatně.

Wild Beast : ST. Koliba ÚL „B“ – 0:7 (0:3,0:2,0:2)

Branky a nahrávky: 2:28 Erben (Kriegler D.), 8:28 Kochan, 9:41 Weiss, 13:08 Kochan (Erben,Hruška), 21:58 Kochan (Straka,Vojtíšek J.), 25:42 Weiss (Erben,Havrda), 33:15 Formánek (Straka,Havrda)

Střely na branku 12:31
Zásahy brankářů 24:12