Počasí dnes3 °C, zítra5 °C

Základní část hokejbalové ligy je u konce. O víkendu startuje playoff

Základní část liberecké hokejbalové ligy je u konce, z prvního místa se radují Vosy Liberec, do playoff jdou ze čtvrtého místa Rebels. Rozhodly o tom víkendové zápasy, kdy si Vosy poradily s Warriors a Rebels s Wild Beast. Playoff startuje už v neděli, kdy nejprve změří síly druhá Koliba s třetími Warriors a po nich Vosy s Rebels. Hraje se na hřišti na Františkově.

První zápas v neděli svedl dohromady týmy Wild Beast a Rebels. Aby se domácí podívali do play-off, museli hosty z Rebels porazit o osm branek. Ačkoli byl výsledek po první třetině 0:1, když se trefil za Rebels Vít Ron, stále tu byla naděje na zvrat. Bohužel proti byl brankář hostů Jiří Machata, který odchytal slušný zápas s úspěšností 92,31 %. Hra domácích Wild Beast v druhé třetině také přinesla několik chyb a tak druhou třetinu prohráli 1:3 a do play-off nakročili hráči Rebels. Snaha se však Wild Beast  nedala upřít, a to hlavně hráčce Karolíně Šubrtové, která doslova skákala do střel Rebelů. Ovšem i to bylo málo. Wild Beast prohráli 2:6. Odměnou pro hráčku Šubrtovou byly snad jen asistence u obou branek domácích, které zaznamenal Matěj Kupf. Za hosty byli vidět hlavně hráči Ron 2+2, Drašner a Poláček, oba 1+3. Není divu, že se stali hráči utkání.

Wild Beast - Rebels 2:6 (0:1,1:3,1:2)

Branky a nahrávky: 20:58 Kupf (Šubrt,Šubrtová), 34:36 Kupf (Šubrtová,Šubrt) - 11:22 Ron (Šteffan,Poláček), 17:38 Brázdil (Drašner,Šteffan), 20:16 Marek (Brázdil,Poláček), 23:57 Poláček (Ron,Drašner), 32:58 Drašner (Ron,Šteffan), 35:31 Ron (Drašner,Poláček)

Střely na branku 26 : 39
Zásahy brankářů 33 : 24
Úspěšnost brankářů Kavjázo 84,62 %  -  Machata  92,31 %
Přesilové hry 1:2, využití 1:1

Hráči utkání: Ron, Drašner, Poláček (všichni Reb.)

Ve druhém nedělním zápase se střetly celky Vos a Warriors. V zápase před kterým již bylo rozhodnuto o postupujících, byla zajímavá snad jen možnost pro tým Vos bodovat v každém zápase. A o tom bylo rozhodnuto celkem rychle. Už první třetina skončila vedením Vos 3:0 a i přes rychlé snížení Warriors v úvodu druhé třetiny, se brankostroj Vos nezastavil a po dvou třetinách to již bylo 7:1. Rozstříleli se hlavně Martin Bartek 4+3 a Jan Vondráček 3+4. Až v závěru za stavu 9:1 hráči Vos polevili a nechali si vstřelit další dva góly. Poslední slovo měly ale Vosy. Konkrétně hráč utkání Martin Bartek, který vteřinu před koncem svým čtvrtým gólem v zápase upravil skóre na 10:3 a symbolicky uzavřel celou základní část.

Vosy Liberec - Warriors 10:3 (3:0,4:1,3:2)

Branky a nahrávky: 4:54 Smetaník (Bartek,Vondráček), 8:10 Vrkoslav (Glombík), 11:47 Vondráček (Glombík,Bartek), 15:55 Vondráček (Smetaník), 16:30 Bartek (Smetaník,Vondráček), 21:21 Bartek (Dušek,Vondráček), 23:24 Vondráček (Dušek,Bartek), 27:39 Bartek (Dušek,Vondráček), 29:27 Svatuška (Vrkoslav,Rychecký), 35:59 Bartek (Svatuška,Bulis) - 12:46 Jelínek (Maďar,Vašek), 30:18 Maďar (Jelínek,Eitler), 33:19 Karpíšek (Kimmel J,Kimmel P.)

Střely na branku 47:24
Zásahy brankářů 21:37
Úspěšnost brankářů Kudláček 87,5 %  -  Kupf  78,72 %
Přesilové hry 1:0, využití 1:0

Hráči utkání: Bartek, Vondráček, Smetaník (všichni Vosy)

Základní část ovládl tým Vosy Liberec. Vosy v osmi zápasech zaznamenaly 6 výher, 1 výhru po nájezdech a 1 prohru po nájezdech a v každém zápase tak dokázaly bodovat. Podruhé za sebou nebodoval Ondřej Kozák z týmu Warriors, přesto si udržel 1. místo v kanadském bodování s 25 body za 17 gólů a 8 asistencí. Dobře si vedl i Jozef Glombík z týmu Vos, který jako obránce dosáhl na slušné celkové 4. místo se 17 body za 6 gólů a 11 asistencí. Mezi brankáři, kteří odchytali alespoň polovinu všech utkání základní části, se jako jediný dostal nad 90% úspěšnost Stanislav Kriegler z týmu Koliba "B" . Přesně na 90,09%.

Příští víkend začínají boje v play-off.  To je hrané na dva vítězné zápasy.  V neděli 12.6. se od 10:30 hodin představí  Warriors Liberec : HBC ST Koliba ÚL "B".  A od 12:30 hodin pak Vosy Liberec : Rebels Liberec. Přijďte podpořit svůj tým v bojích o vítěznou trofej, nebo se podívat a třeba si i pro příště založit vlastní tým.