Počasí dnes3 °C, zítra5 °C

Liberec selhal ve třetí třetině a z Prahy se vrátil s prázdnou

Ve 12. kole se muži FBC Liberec vydali do Prahy, aby změřili síly se Spartou. Vyrovnaný duel se zlomil až ve třetí části, bohužel pro Severočechy ve prospěch Pražanů. Liberec začal zápas velmi dobře a po několika šancích se povedlo Tomáši Markovi prostřelit domácího brankáře.

Sparta se po vlažnějším začátku do zápasu dostala a výsledkem byla gólová střela Marvánka. Druhá část ale patřila Severočechům, kteří ji vyhráli 2:0 díky gólům Pastora a Veselého. Do poslední dvacetiminutovky tak vstupovalo FBC s vedením 3:1. Domácí tým ale celou třetí část zatápěl liberecké defenzivě a nakonec se mu třikrát povedlo prostřelit jinak vynikajícího brankáře Vaníčka. V poslední minutě navíc pečetil výhru Sparťanů Časar.

Liberecký Radek Valeš (v bílém) v gólové šanci, sparťanský gólman Martin Beneš ho vychytává.

„Třetí třetina se nepovedla z mnoha aspektů. Nedokázali jsme se ubránit změně ve spraťanské rozehře a soupeř se lehce dostával do nebezpečných pozic. Celou třetinu jsme se bránili a v momentu, kdy jsme získali míček, jsme ho ihned odevzdávali,“ zhodnotil kolaps v poslední části obránce Matěj Klucho. Liberec odehraje další zápas na domácí půdě v neděli 24.11. proti FbŠ Bohemians, zápas začíná v 17:00 v SH Dukla Liberec.

Sparta Praha vs. FBC Liberec  5:3   (1:1, 0:2, 4:0)

Góly: Marek, Pastor, Veselý

Sestava: Vaníček – Klucho, Böhm, Strobach, Veselý – Vážný, Král Jan, Pastor, Erler, Valeš, Král Jaroslav, Reymar, Hůza