sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

Vyhledávání

Nalezené články: "Krkonoše"

Krkonoše přilákaly na podzim davy turistů a výletníků, bylo hezky a relativně teplo

Podzim přilákal do Krkonoš rekordní množství turistů. Slunečné počasí a celkem vysoké teploty, to jsou faktory, proč do nejvyšších českých hor proudily zástupy lidí.

V Krkonoších začne platit v prosinci omezení kvůli jelenům

V Krkonoších začne platit od 1. prosince dočasný zákaz vstupu na devatenáct turistických stezek a tras. Opatření má zajistit klid jelení zvěři v přezimovacích oborách a v okolí krmelišť. Zákaz vstupu potrvá do konce dubna příštího roku.

TIP NA VÝLET: Naučná stezka U Mlejna provede turisty krkonošskou historií

Naučná lesnická stezka U Mlejna vás zavede do Krkonoš pod vrch Bransko k Martinickému mlýnu. Na cestě narazíte na informační tabule, které přiblíží tamní historii od dob hraběte Harracha v 17. století až po Lesy ČR.

VÍKEND PODLE DRBNY: Oslavy svatého Martina, Křišťálové údolí a svatební veletrh

Víkendové akce se budou točit hlavně kolem sklářského umění, pátek bude zase ve znamení oslav svatého Martina. Čekají vás trhy, dobré jídlo i víno a lampionový průvod. V Liberci opět můžete načerpat svatební inspiraci a dámy potěší exkluzivní...

Teprve popáté od začátku 20. století zažilo Česko říjen bez sněhu

Zatímco v září na českých horách několikrát drobně sněžilo, v říjnu nezaznamenala sníh žádná ze stanic Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), a to ani na hřebenech hor. Od začátku 20. století to byl teprve pátý říjen bez sněhové pokrývky....

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Krkonoše"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Krkonoše"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.