úterý 21. ledna 2020 Běla

Nemocnice v Jablonci, Jilemnici, České Lípě a Liberci dostanou od kraje třicet milionů

Rada kraje schválila částku třicet milionů korun, která poputuje hned do čtyř nemocnic. Nejvíce, přesně polovinu z celé částky dostane Krajská nemocnice v Liberci.

Osm milionů dostane nemocnice s poliklinikou v České Lípě a posledních sedm milionů bude rovnoměrně rozděleno mezi nemocnice v Jilemnici a v Jablonci nad Nisou. „Peníze ale zatím poputují jen do tří nemocnic. U liberecké nemocnice řešíme způsob poskytnutí peněz,“ komentoval náměstek hejtmana Přemysl Sobotka.

O tom, jak budou peníze Krajské nemocnici předány, nyní jednají všichni akcionáři. „Jelikož se akcionáři neshodli na tom, jak se podílet na investičních záměrech, bude zřejmě nutné navýšit základní kapitál společnosti a zvýšit majetkový podíl Libereckého kraje,“ řekl Sobotka.

A jak nemocnice peníze využijí? Tak například v České Lípě plánují dokončit zateplení patologie, jídelny i hemodialyzační stanice. „Jilemnická nemocnice plánuje nákup přístrojů na gynekologicko-porodnické oddělení, a také na neurologii a gastroentrerologii,“ uvedl mluvčí kraje Jan Mikulička. V Jablonci pak plánují pořídit nový sanitní vůz, videolaryngoskop a sonoendoskop. Liberecká nemocnice chce za peníze nakoupit radioterapeutický CT simulátor. Dotace ještě musí schválit krajští zastupitelé.

Autoři | Foto KNL

Štítky nemocnice, peníze

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.