pátek 28. února 2020 Lumír

Odborníci z Libereckého kraje absolvovali výpravu v Maroku

Do Maroka vyrazil ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě Zdeněk Vitáček, zoolog Lukáš Blažej a Pavel Vonička, entomolog severočeského muzea v Liberci. Celá výprava byla zaměřena na výzkum a dokumentaci marocké fauny a přírodního prostředí.

Výpravu pořádal spolek pro výzkum a ochranu Zoogeos Bohemia. „Odborníci z našich muzeí nepracují jen na území našeho kraje, ale podílejí se i na řadě mezinárodních projektů,“ komentovala radní Květa Vinklátová

Průzkum Maroka mohl expedici přinést zajímavé objevy, jelikož velká část této země je zoologicky jen málo známá a prozkoumaná. „První cesta, které se zúčastnilo celkem osm členů, proběhla v období od 17. května do 3. června,“ uvedl mluvčí kraje Jan Mikulička.

Během cesty se výprava zaměřila například na oblast masivu Toubkal, průsmyk Tischka nebo okolí Jbel Ajachi. Vedle hor ale zamířili odborníci i do pouště. „Dokumentovali jsme místní faunu a flóru v návaznosti na jejich praktickou ochranu,“ sdělil Zdeněk Vitáček z Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Z cest si výprava přivezla nejen spoustu vzpomínek a fotografií, ale také cenný materiál, který zařadí do sbírek muzeí.

Foto Zoogeos Bohemia

Štítky expedice, Maroko, příroda, muzeum

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.