sobota 30. května 2020 Ferdinand

Začíná topná sezona. Hasiči vyjíždějí k prvním požárům kvůli sazím a špatným spalinovým cestám

S podzimem přichází nejen zbarvené listí ale i chladné noci a s tím samozřejmě i chuť si domov řádně vytopit. Jenže taková idylka se může lehce zvrtnout, když podceníte pravidelnou kontrolu a čistění komínů.

A první požáry spojené právě se zatápěním řešili o víkendu i hasiči v Libereckém kraji. Poprvé vyjížděli v sobotu k požáru rodinného domu na Jablonecku. „Z domu byly evakuovány čtyři osoby a škoda se vyšplhala na 200 tisíc korun,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Hasiči v souvislosti s těmito případy připomínají pravidla a podmínky kontroly a čistění spalinových cest. Připomenout si je můžete ZDE.

Díky rychlému zásahu ale hasiči uchránili majetek ve výši 5 milionů korun. A jak se ukázalo, příčinou tohoto požáru byla právě závada na spalinové cestě. To v druhém incidentu, který se odehrál v neděli na Českolipsku, šlo o požár sazí v komíně. „V neděli zasahovaly jednotky u požáru chatky ve Stružnici,“ komentovala Hložková.

I zde hasiči rychle zakročili a pro jistotu celé místo prohledali termokamerou, která odhalila skrytá ohniska v opláštění chatky. Přestože vznikla škoda okolo 20 tisíc korun, uchráněn zůstal majetek za 300 tisíc.

Foto HZS OL

Štítky požár, komín, saze, hasiči

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.