Aktuálně

Dvě vážné nehody u České Lípy. Jeden mrtvý a deset zraněných, havarovala i sanitka více...

Opilý řidič naboural do zábradlí. Od nehody utekl i se spolujezdkyní více...

Klisna zůstala ležet ve stáji, na nohy jí pomohli hasiči více...

V Krkonoších platí omezení na některých trasách kvůli ochraně tetřívka více...

Během července došlo v kraji k 394 nehodám, zemřela jedna osoba

Autoři | Foto PČR

Při dopravních nehodách na silnicích v Libereckém kraji zemřel v červenci jeden člověk, stejně jako loni v první polovině letních prázdnin. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly osm životů, loni byli za stejné období na silnicích v kraji jen čtyři mrtví. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Letošní jedinou červencovou obětí byl motocyklista, který se v neděli 5. července večer střetl o Horní Branné na Semilsku s osobním autem. I když se ho svědci a později i záchranáři snažili oživit, svým těžkým zraněním na místě podlehl. Řidič osobního vozu zraněn nebyl.

Při večerní tragické nehodě u Horní Branné zemřel motorkář

Dnes večer došlo na Semilsku o obce Horní Branná k tragické nehodě, při které vyhasl život motocyklisty.

Celkem se v červenci v Libereckém kraji stalo 394 nehod, o 52 víc než před rokem. Šest lidí při nich bylo těžce zraněno, 133 vyvázlo s lehkým zraněním. Škody se blíží 19 milionům korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo v sobotu 4. července, kdy jich policisté v kraji řešili 19.

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky ČR, nehoda, automobilová, červenec, Liberecký, havárie, Liberecký kraj, okres Semily, silnice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.