úterý 20. dubna 2021 Marcela

Další očkovací centra se otevřou příští týden v Turnově a Frýdlantu

Od prvního března se rozšíří počet očkovacích center v Libereckém kraji na celkem sedm. Očkování ale i nadále komplikuje nedostatek vakcín.

Krajská nemocnice Liberce (KNL) dvě nová vytvoří v místě svých poboček. Budou v areálech nemocnic v Turnově a Frýdlantu, řekl mluvčí KNL Václav Řičář. „Kvůli nedostatku vakcín v nich budeme zatím očkovat malé množství lidí, počítám tak do 30," dodal.

První týden budou podle něj očkovací centra v testovacím provozu, v regulérním od 8. března. „Očkovat budeme vakcínou Pfizer/BioNTech," uvedl Řičář. Zájemci o očkování na těchto místech se musí registrovat přes centrální rezervační systém.

Liberecká krajská nemocnice provozuje od pondělí očkovací centrum, které je v Liberci v sousedství krajského úřadu. Denně tam jsou schopni lékaři očkovat až 1000 lidí, kvůli nedostatku vakcín je ale kapacita centra zatím využívaná zhruba ze čtvrtiny.

V kraji jsou kromě Liberce v provozu očkovací centra na dalších čtyřech místech. V České Lípě je v Domě kultury Crystal, v Jablonci v městské sportovní hale U Přehrady a v Semilech a Jilemnici jsou centra v areálech nemocnic. Do očkování se zapojilo v kraji zatím i přes 20 praktických lékařů, ve svých ordinacích očkovali řádově zpravidla desítky lidí.

Očkováno v kraji zatím podstoupilo 11.359 lidí, což je 2,5 procenta obyvatel kraje. Z očkovaných dostalo obě dávky 6526 lidí. V nejohroženější věkové kategorii nad 80 let bylo ze zhruba 17.000 seniorů očkováno 4158 lidí a 1140 z nich má aplikovanou i druhou dávku.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky Liberecký, ČR, koronavirus, Frýdlant, Turnov, Liberec, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.