Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Zastaralé lampy nahradí v České Lípě moderní osvětlení

Autoři | Foto pixabay.com

Sami obyvatelé České Lípy si rozhodli, že by nové osvětlení uvítali a město jim vyšlo vstříc. Nové osvětlení bude u sportovní haly, v Kovářově i Škrétově ulici.

Modernizaci a rozšíření veřejného osvětlení připravují v České Lípě. Zastaralé lampy nahradí moderní a úsporná LED technologie. Přibudou světla podél chodníku, který vede od staré sportovní haly a spojuje Sportareál s Wedrichovou ulicí, řekl místostarosta Jaroslav Turnhöfer. Rozšíření osvětlení navrhli sami obyvatelé města v projektu Tvoříme město. Zakázka přijde zhruba na tři miliony Kč.

Kromě nového osvětlení u sportovní haly, budou modernizována světla v Kovářově ulici od železničního přejezdu po křižovatku se Železničářkou ulicí a ve Škrétově ulici od křižovatky s ulicí 5. května po křižovatku s Hrubínovou ulicí. Sloupy veřejného osvětlení v těchto místech jsou již na hranici životnosti. Nové budou nejen sloupy, ale i použitá technologie. LED osvětlení pomůže snížit náklady.

„Jedná se o takzvanou zakázku na klíč. Kromě samotné stavby veřejného osvětlení v rámci zakázky soutěžíme i projekt, inženýrskou činnost, vyřízení potřebných povolení, údržbu veřejného osvětlení i nutné opravy. Vítězná firma také musí nové veřejné osvětlení udržet po dobu záruky v bezporuchovém stavu. A doba záruky by se měla pohybovat okolo deseti let,“ doplnil místostarosta Martin Brož.

Mimo veřejného osvětlení modernizace čeká i část jedné z budov městského úřadu, konkrétně jde o prostory turistického informačního centra. „Opravu budeme provádět mimo hlavní turistickou sezonu, tedy od poloviny října zhruba do února příštího roku. Po dobu oprav bude informační centrum v náhradních prostorách, pravděpodobně v Kulturním domě Crystal,“ řekl radní Michal Prokop. Připravena je také rekonstrukce rozvodů v základní umělecké škole, ta se bude dělat o prázdninách.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Česká Lípa, osvětlení, veřejné osvětlení, sportovní hala, Kovářov, Martin Brož, Kulturní dům Crystal

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.