pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Tajemno v Dobranově? Na ženu a poté i na děti útočil havran. V obci se objevily také zmije

Nadpřirozená energie? Nebo jen náhoda? V posledních dnech mají v Dobranově na Českolipsku nezvyklé potíže s divokými zvířaty. Hned dvakrát tu útočil havran na obyvatele, teď v prosinci se tu zase objevily dvě zmije.

Poprvé se s útokem havrana strážníci setkali už koncem listopadu. „Když přijal operační městské policie žádost o pomoc od ženy, kterou údajně napadl na místním hřbitově při čištění hrobu havran a začal jí klovat, brali to strážníci spíše jako raritu. Pták v době příjezdu hlídky na místě samozřejmě nebyl,“ popsala mluvčí strážníků Eva Vlastníková.

V dalších dnech se třeba v jedné zahradě objevila liška, ve středu ale strážníky kvůli agresivnímu havranovi volali znovu. „Nalétával na děti na zahradě mateřské školy a odnášel jim kapesníky či rukavice. Patrně šlo o totožného opeřence útočícího na zmiňovanou ženu,“ dodala mluvčí.

Korunu pak všemu nasadil nález dvou zmijí. „Ty by s největší pravděpodobností měly již v chladu zimovat. Každopádně na tak malou obec je těchto hříček přírody poměrně dost,“ dodala.

Městská policie nyní oslovila ornitologa a ředitele českolipského vlastivědného muzea, „Na místě stanoví nejvhodnější způsob řešení,“ uzavřela Vlastníková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Autoři | Foto MP Česká Lípa

Štítky dobranov, strážníci, mp česká lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.