čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Zanedbaný prostor u základky Jižní se promění v multifunkční hřiště

Město Česká Lípa má v plánu revitalizaci školního hřiště u základní školy Jižní. Na zarostlé louce vznikne multifunkční hřiště, které bude poskytovat dostatečné zázemí pro basket, fotbal, volejbal nebo tenis.

Nové hřiště s polyuretanovým povrchem a lajnováním tak nahradí trávu se štěrkovým běžeckým oválem. „Realizace bude rozdělena do tří etap. Projekt vyjde na zhruba 15 milionů korun,“ komentoval místostarosta Martin Brož.

Součástí je i obnova běžeckého oválu, výstavba doskočiště nebo sektoru pro vrh koulí. Revitalizace hřiště není jediná investice do ZŠ Jižní. V loňském roce prošlo rekonstrukcí za přibližně 16 milionů atrium a došlo také k celkovému statickému zajištění budov.

Do školských zařízení se snažíme investovat postupně tak, abychom v budoucnu měli všechny školy v pořádku a abychom zajistili co nejlepší prostředí pro výuku našich dětí,“ řekla starostka Jitka Volfová. Nové hřiště by si mohly děti užít již v příštím roce. Do budoucna má Lípa v plánu ještě celkovou opravu včetně výměny oken.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Město Česká Lípa

Štítky Českolispko, Liberecký, škola, rekonstrukce, Jižní

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.