úterý 27. července 2021 Věroslav

Lávka na polikliniku u českolipské nemocnice je uzavřena

Kvůli havarijnímu stavu musela nemocnice s poliklinikou v České Lípě uzavřít lávku k poliklinice a lékárně. Ještě letos čeká lávku demolice.

Výstavba nové lávky a výtahu, který zajistí bezbariérový přístup, přijde na 20 milionů korun, řekl ředitel nemocnice Pavel Marek. Stavbu bude nemocnice financovat z vlastních peněz a díky příspěvku z Libereckého kraje, který je vlastníkem.

Areál nemocnice byl postaven v 80. letech minulého století, v posledních letech prošel modernizací, do které nemocnice s využitím evropských dotací a podpory z kraje investovala stamiliony. Lávka ale zatím opravena nebyla. „Po letošní těžší zimě, než jsme zvyklí, je lávka na konci své životnosti. Už máme peníze na rekonstrukci i projekt," doplnil Marek. Nemocnice podle něj připravuje soutěž na dodavatele stavby i na demolici lávky, která bude výstavbě nové předcházet.

Lávku nahradí chodník

„Na konci roku už by lávka měla být zdemolována s tím, že na konci zůstane malý kousek, který propojuje dětské oddělení," řekl Marek. Nemocnice chce na místě zbourané lávky vybudovat chodník, který bude mít menší sklon než lávka a propojí nemocnici s parkovištěm v Arbesově ulici. V místě, kde je lékárna, bude schodiště a v místě plicního oddělení bude výtah do třetího patra. Ještě před stavbou nové lávky chce nemocnice vybudovat nový bezbariérový vstup do budovy z druhé strany.

Nemocnice v České Lípě je druhým největším zdravotnickým zařízením v Libereckém kraji, slouží pro spádovou oblast, kde žije 120.000 lidí. Liberecký kraj od roku 2016 přispívá každoročně na investice v nemocnici 30 miliony korun. Loni zastupitelé schválili novou smlouvu, která od roku 2022 po dobu osmi let zajistí nemocnici každoročně 40 milionů na investice. Nemocnice by chtěla mimo jiné postavit nový pavilon intenzivní medicíny, jen podpora kraje ale stačit nebude. Náklady se včetně rekonstrukce uvolněných prostor podle Marka odhadují na bezmála miliardu korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto nemcl.cz

Štítky ČR, nemocnice, stavby, Česká Lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.