Počasí dnes3 °C, zítra1 °C
Pátek 3. února 2023  |  Svátek má Blažej

Eskorta s majáky pro ženu na vozíku. Ve městě byla druhý den, zabloudila

Příběh s dobrým koncem zveřejnili českolipští strážníci. Jedna z hlídek si všimla ženy na vozíku, která se v Heroutově ulici zmateně rozhlížela a nevěděla, jak se dostat domů. A právě s tím jí hlídka pomohla, když ji doprovodila až domů se zapnutými majáky.

„Bylo pošmourné odpoledne a silně pršelo. Žena se zmateně rozhlížela po okolí. Strážníci zastavili a zeptali se, co se děje,“ uvedla mluvčí strážníků Eva Vlastníková.

Strážníci doprovodili ženu na vozíku

O několik hodin dříve ji totiž viděli u Albertu na Špičáku, to ale bylo za lepšího počasí. „Strážníci s ženou pohovořili, přičemž se ukázalo, že je ve městě teprve druhý den, vyjela si na nákup a zapomněla cestu zpátky,“ dodala mluvčí.

Hlídka se proto rozhodla, že ženu doprovodí domů a obyvatelé Lípy tak mohli sledovat možná až dojemnou scénu. Ulicemi města pomalu projíždělo auto strážníků se zapnutými majáky, za nimi žena na vozíku. „Strážníci ji doprovodili až domů a žena jim upřímně poděkovala za doprovod a také slíbila, že na tak daleký výlet nepojede,“ uzavřela Vlastníková.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MP Česká Lípa

Štítky městská policie, strážníci, česká lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.