Dnes, 19:10
Na silnici 9 mezi Novým Borem a Pihelem začala částečná uzavírka. Důvodem je výstavba cyklostezky. Až do konce května řidiči v úseku projedou jen kyvadlově, provoz řídí semafor.
Omezení se týká průjezdu Chotovickým kopcem v části od autobusové zastávky po úpatí kopce. „Doprava zde bude střídavě vedena vždy jen v jednom jízdním pruhu, proto je nutné počítat se zdržením a dbát zvýšené opatrnosti,“ upřesnil Lukáš Michvot z odboru rozvoje města novoborského městského úřadu.
Jde tak o další omezení na frekventovaném silničním tahu, podle města ale stavba přinese dlouhodobé zlepšení bezpečnosti i plynulosti dopravy v tomto úseku.
Jedná se o druhou etapu stavby cyklostezky. Úsek u novoborského koupaliště už je hotový. Pokračuje směrem k silnici I/9, podél které vede přes Chotovický kopec. „Součástí projektu je také nová lávka přes hlavní tah, která umožní bezpečné překonání frekventované komunikace, po níž denně projede až 16 tisíc vozidel,“ dodala mluvčí novoborské radnice Radmila Jiráčková.
Cyklostezka by pak v budoucnu měla propojit Nový Bor s Českou Lípou, která připravuje svou část stavby. „Cyklostezka výrazně zvýší bezpečnost cyklistů a zároveň zlepší propojení Nového Boru s Českou Lípou. Největší přínos bude mít pro obyvatele Pihelu, kterým umožní bezpečný pohyb mezi místní částí a městem,“ uvedl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.
Na druhou etapu naváže třetí, kterou město nyní připravuje. Ta povede od Chotovického kopce až do Pihelu.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?