úterý 18. února 2020 Gizela

Jablonecko

Muž podpálil kůlnu se spícím bezdomovcem, důvodem byla žárlivost

Pokusem o vraždu se v současné době zabývají policisté v Jablonci nad Nisou. Osmatřicetiletý muž totiž záměrně zapálil kůlnu, ve které spal jednatřicetiletý bezdomovec.

Po zasedací síni se opravy dočkala i galerie velkého zasedacího sálu

Balkon zasedacího sálu prošel rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 400 tisíc korun. I tento prostor dostal nový kabát, který však přesně kopíruje jeho prvorepublikovou podobu.

V Jablonci zdraží ceny za odpad o patnáct procent

Od dubna 2020 si Jablonečáci připlatí za komunální odpad. Město po dvou letech muselo opět přikročit ke zdražení. V roce 2017 to bylo o 8, letos o 15 procent.

Centrum odborného vzdělávání na Podhorské by mělo být hotové do dvou let

Liberecký kraj se i přes veškeré komplikace rozhodl pokračovat v budování Centra odborného vzdělávání (COV) v ulici Podhorská v Jablonci nad Nisou, kde došlo před rokem k havárii.

Vážná nehoda na přechodu v Jablonci. Sražená žena utrpěla těžká zranění

K dopravní nehodě došlo v neděli po šestnácté hodině na přechodu pro chodce v jablonecké Podhorské ulici. Řidič Renaultu Thalia tam už nestihl dobrzdit a srazil ženu. Tu sanitka odvezla s těžkým zraněním do jablonecké nemocnice.

FOTO: Šest jednotek hasičů zasahovalo u požáru chalupy v Desné

Půlmilionovou škodu způsobil požár chalupy v Desné, který byl na tísňovou linku nahlášen v půl osmé ráno. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyrazilo šest jednotek hasičů včetně výškové techniky.

Kvůli popadaným stromům nejezdí vlaky na Jablonecku

Kvůli popadaným stromům se dnes zastavila železniční doprava na Jablonecku, konkrétně mezi Tanvaldem a Železným Brodem.

Pondělní ráno se neobešlo bez nehod. V Liberci se srazilo auto s chodcem, u Chrastavy skončil vůz v příkopu

Začátek tohoto týdne nezačal z hlediska nehod zrovna nejlépe. K několika nehodám došlo na Liberecku i v Jablonci nad Nisou.

Bedřichov letos poprvé vyzkouší nový zasněžovací systém

Během letošní zimy bude moci obec Bedřichov vyzkoušet úplně nový zasněžovací systém. Tavba vyšla na 6,7 milionu korun, přičemž Liberecký kraj uhradil v rámci dotace částku 5 milionů.

Centrum denních služeb v Jablonci získalo sociální automobil

Sociální automobily jsou v Česku již dobře známé. A dalším novým majitelem takového vozu je Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.